Katar spouští bezplatnou digitální platformu pro investory

Katar spouští digitální platformu, která zdarma nabízí informace a služby pro investory. Má usnadnit vstup na katarský trh a pomoci rozvíjet jejich podnikatelské aktivity.

Katarská Agentura na podporu investic (Investment Promotion Agency Qatar – IPA) spustila digitální platformu pro investory Invest Qatar Gateway. Bezplatný online portál má zahraničním investorům a katarským společnostem usnadnit hledání nových obchodních partnerů, obchodních příležitostí ve veřejném a soukromém sektoru a zdrojů na podporu růstu podnikání v zemi.

Ilustrační fotografie

Investoři mohou prostřednictvím platformy získat informace o aktuálních výběrových řízeních, komunikovat s jinými investory zaregistrovanými na platformě nebo přímo s asistenčním týmem IPA, který investorům nabízí podporu při zakládání společností a při jejich dalším rozvoji.

Digitální platforma nabízí i rozsáhlý adresář společností, jenž uživatelům umožňuje prozkoumat síť subjektů, které již v Kataru působí. Uživatelé mohou požádat o představení potenciálních partnerských společností a předvést své lokálně založené společnosti dalším podnikům a investorům.

ExportMag: Světelný tunel nebo les ze skla. Česká svítidla září za mořem i v Arábii

Pomoc s vízy i asistence

IPA letos ve druhém čtvrtletí spustí také službu Access Qatar, která má za cíl usnadnit zahraničním investorům příjezd do Kataru prostřednictvím vízové a vstupní podpory, poskytnutím služeb specializovaných manažerů pro vztahy, asistencí při zakládání podniků, poskytnutím přizpůsobených informačních balíčků, zlevněných sazeb, letištních rychlých služeb a nepřetržité asistence přes WhatsApp.

Tyto nové iniciativy jsou dalším krokem na cestě k nabídce inovativního plně integrovaného digitálního prostředí pro investory, kteří chtějí získat přístup ke skutečným obchodním příležitostem v Kataru. IPA chce prostřednictvím obou iniciativ poskytnout investorům komplexní podpůrné služby během jejich cesty a zároveň podporovat prostředí přátelské k podnikání.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Dauhá (Katar). Autorka: Simona Drahoňovská, ekonomická diplomatka.

• Teritorium: Asie | Katar | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Obchod

Doporučujeme