Zdroj: CzechTrade

Kazachstán a Čína jednají o navýšení kapacity závodu na výrobu asfaltu

Zástupci společností kazašské KazMunayGas a čínské CITIC Resources diskutovali o společných aktivitách a zhodnotili možnosti projektu na zvýšení roční kapacity závodu ke zpracování bitumenového oleje Aktau až na 1,5 milionu tun.

KazMunayGas věnuje problematice velkou pozornost, protože tato oblast činnosti je důležitá pro rozvoj silničního průmyslu v Kazachstánu.

Ilustrační fotografie

Ještě do konce letošního roku je plánováno zpracování projektové dokumentace a zadání zakázek na dodávky hlavního zařízení s dlouhou dobou výroby. Ve společnosti KazMunayGas se výrobou bitumenu zabývají dva podniky – bitumenový závod Aktau a petrochemický závod Pavlodar.

Caspi Bitum na výrobu silničního asfaltu byl uveden do provozu v roce 2013 a roční kapacita rafinace ropy dosahuje milion tun. Plánuje se rozšíření rafinační kapacity závodu na 1,5 milionu tun ropy ročně. Tím se zvýší produkce silničních asfaltů v podniku na 750 tisíc tun ročně.

Olej používaný při zpracování z pole Karazhanbas umožňuje vyrábět silniční asfalt nejvyšší kvality, dokonce jeden z nejlepších v zemích SNS.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kazachstán.
Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál, www.kapital.kz

• Teritorium: Asie | Kazachstán | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Chemický průmysl

Doporučujeme