Zdroj: CzechTrade

Kolumbijský úřad pro civilní letectví vypsal výběrové řízení pro nákup radarů

Aeronautica civil zveřejnila specifikace pro pořízení nových radarů. Investice do těchto technologií dosáhnou 82 milionů dolarů.

Úřad civilního letectví Kolumbie na konci října zveřejnil na kontratačním portálu SECOP II konečné specifikace veřejné soutěže na pořízení, instalaci a uvedení do provozu sedmi nových radarových a sledovacích systémů ADS-B.

Ilustrační foto

Stejně tak bylo potvrzeno, že akvizice předpokládá obnovu sledovací technologie u pěti radarových stanic a vývoj dvou nových a pomocí nejmodernějšího vybavení posílit infrastrukturu pro řízení letového provozu.

ExportMag.cz: Kostarika vstoupila mezi nejvyspělejší země. Nesrazil ji ani obří útok ruských hackerů

V první fázi bude nakoupeno sedm radarů. V druhé fázi, která by měla začít v roce 2024, bude pořízeno minimálně dalších šest podobných technologií. Projekt má skončit v roce 2026, kdy bude revitalizováno a plně zprovozněno 13 radarových stanic. Úřad počítá s investicí přesahující 82 milionů dolarů.

Cílem těchto aktivit je obnovit a posílit infrastrukturu pro lepší fungování služeb leteckého dohledu a reagovat na nové výzvy. Jednou z nich je uspokojení zvětšující se poptávky po leteckých službách v důsledku nárůstu cestovního ruchu v jednotlivých regionech Kolumbie.

Kromě modernizace technologií se projekt snaží zlepši i možnosti lidského talentu prostřednictvím tréninkových procesů tak, aby se Úřad civilního letectví stal konkurenceschopnější organizací.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie. 
Zdroje: mintransporte.gov.co, portafolio.co, wradio.com.co

• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Letecký průmysl

Doporučujeme