AG Plus: Království náhrdelníků a náušnic expanduje do Itálie

Český výrobce AG Plus předstihl konkurenci nejenom díky kvalitě svých výrobků, ale také pružností a dodržováním dohod s odběrateli. I proto firma získala ve spolupráci s agenturou CzechTrade zajímavou zakázku v Itálii.

AG Plus, dílna

Výroba bižuterie má na Jablonecku dlouhou tradici. Jedním z jejích významných pokračovatelů se v roce 1993 stala společnost AG Plus založená dvěma majiteli, Jiřím Odvárkou a Petrem Votýpkou.

V současné době má firma 87 zaměstnanců a dává práci také velkému počtu externích pracovníků podle potřeby vlastní výroby.

„Z prvopočátku naší existence byla hlavním výrobním sortimentem firmy AG Plus pouze výroba štrasových polotovarů, jako jsou štrasové rondelky, kuličky, našívací kameny v kotlíku, řetězy, kovová a plastová borta,“ vyjmenovává Kateřina Březovská z obchodního oddělení společnosti AG Plus.

„Nicméně v posledních letech se rozšířila vlastní výroba štrasové letované bižuterie, jako jsou náhrdelníky, náramky, čelenky, náušnice, brože, vlasové spony a podobně. Ty více reagují na měnící se trendy v bižuterii a stávají se tak každodenní součástí ženy, která se chce líbit a dodat svému vzhledu na atraktivnosti,“ dodává Kateřina Březovská.

Typickým zákazníkem štrasové bižuterie a polotovarů jsou svatební salóny, oděvní firmy, velkoobchodníci s bižuterií a bižuterními doplňky, sportovní kluby, výrobci tanečních dresů, obuvnické firmy a koncoví výrobci fantazijní bižuterie.

Základním prvkem všech výrobků jsou strojně broušené skleněné kameny v různých tvarech. Právě výbrus těchto kamenů přispívá velkou měrou k finálnímu třpytivému vzhledu všech štrasových výrobků. Tyto kameny jsou pak ručně, popřípadě strojově, zasazeny do mosazných kotlíků.

Nekonečná škála vzorů

„Polotovary mohou být již v této chvíli prodávány ostatním výrobcům bižuterních výrobků nebo jsou dále následnou technikou bižuterního měkkého pájení pomocí cínové pájky sestaveny do rozličných tvarů a forem dle návrhů vzorkařek. Tím vzniká finální produkt,“ popisuje Kateřina Březovská výrobu.
• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí