Kyperské Bussiness Forum zaměřené na spolupráci v oblasti obrany a bezpečnosti

Dne 5. května 2023 zorganizoval ZÚ Nikósie ve spolupráci s Cyprus Chamber of Commerce and Industry v Nikósii Bussiness Forum zaměřené na spolupráci B2B, B2G a G2G v oblasti obrany a bezpečnosti.

Akce měla za cíl propojit české a kyperské firmy a zároveň české firmy a vládní složky Kyperské republiky zodpovědné za obranu a bezpečnost země.

Ilustrační fotografie

Z české strany se fóra zúčastnili kromě zástupců firem i vrchní ředitelka Sekce průmyslové spolupráce Ministerstva obrany ČR paní Radka Konderlová, zástupce MO Tomáš Hrudka a Kristýna Helm, viceprezidentka Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu. Za kyperskou stranu jsme měli tu čest přivítat kyperského ministra obrany Michalise Giorgallase, náčelníka generálního štábu Národní gardy Dimokritose Zervakise a stálého tajemníka ministerstva obrany Andrease Loucu.

ExportMag.cz: Čipy a jízdní kola. V čem ještě exceluje malý velký Tchaj-wan?

Mezi téměř sedmdesáti účastníky byli kromě zástupců patnácti kyperských firem i zástupci ministerstva obrany, národní gardy, policie, hasičů, civilní obrany, kyperské obchodní komory, kyperské asociace obranného a bezpečnostního průmyslu a zástupci tisku. Projektu se zúčastnily české společnosti Tatra Trucks, Era, Svos, Excalibur Army, Avec Chem a Grant Detection.

Projekt pomohl propagovat obraz Česka jako tradiční a dlouhodobě kvalitní základny firem podnikajících v obranně-bezpečnostním průmyslu a ostřeji vykreslit české firmy jako inovativní a perspektivní partnery.

Vlastnímu fóru předcházelo bilaterální jednání vrchní ředitelky Sekce průmyslové spolupráce Ministerstva obrany ČR paní Radky Konderlové s kyperským ministrem obrany Michalisem Giorgallasem.

Vzhledem k účasti významných českých firem a vrcholných zástupců ministerstev obrany obou stran lze v brzké době očekávat návazné projekty obranného a bezpečnostního průmyslu obou zemí.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Nikósii (Kypr).

• Teritorium: Evropa | Kypr | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Bezpečnost | Software a ICT služby

Doporučujeme