Laos pozastavuje dovoz vepřového masa z Vietnamu

Laoské ministerstvo zemědělství a lesnictví oznámilo pozastavení dovozu vepřového masa z Vietnamu a dalších zemí zasažených novými ohnisky afrického moru prasat.

Podle oznámení z 22. března 2023 pozastavuje Laos dovoz vepřového masa, včetně živých prasat a produktů z vepřového z celého Vietnamu.

Ilustrační fotografie

Příslušní úředníci budou sledovat nelegální dovoz na mezinárodních a místních hraničních přechodech i na mezinárodních letištích. Vepřové maso, které bude do Laosu pašováno nebo nezákonně dovezeno, musí být zničeno. Jedná se o překvapující informaci, jelikož Vietnam výskyt afrického moru prasat zatím nepřiznal.

Aktuálně je ve Vietnamu věnována pozornost rozšíření ptačí chřipky v sousední Kambodži, kde bylo v poslední době hlášeno více než deset případů přenosu nákazy na člověka, včetně dvou úmrtí.

Autor: Luboš Marek, místní zástupce ČR pro agro-potravinářství, velvyslanectví ČR v Hanoji. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

• Teritorium: Asie | Laos | Vietnam | Zahraničí

Doporučujeme