Lasvit dodal impozantní osvětlení do hotelu v Indonésii

Česká firma Lasvit za dobu pětiletého působení na trzích jihovýchodní Asie oslavila již nejeden úspěch, a ani v Indonésii není nováčkem, ba naopak.

Tentokrát se odlesky impozantního skleněného osvětlení chlubí nově otevřený pětihvězdičkový hotel St. Regis Jakarta. Osobité dílo s názvem Sound of Light snoubí dynamiku světelného představení s živou klavírní hudbou indonéského skladatele Andriho Rianta, který komponuje na míru originálnímu audiovizuálnímu vystoupení.

Ilustrační fotografie

Nejen ambiciózní projekt výjimečného osvětlení, ale především umělecké dílo z dílny designérky Petry Junové se skládá z neuvěřitelných 1 192 kusů českého křišťálu, který se pod taktovkou hudby promění ve světelnou hru, která, jak praví krédo firmy, utváří a mění prostor. Mění ho v poklidný svatostánek luxusu a estetiky v kontrastu k uspěchanému ruchu asijské megapole.

Krásu světel v něm nevyhledávají ani zdaleka jen hoteloví hosté, protože se svou charakteristikou uměleckého vystoupení se díla Lasvitu dostala už dávno do hledáčku obdivovatelů umění a milovníků violet hour. Na posledně zmiňované pak v hotelu St. Regis Jakarta čeká další milé překvapení, stejně tak od firmy Lasvit, a totiž v jeho slavném jazz baru, jehož korunu tvoří další impozantní osvětlení z českého křišťálu. Tentokrát je soubor pomyslných skleněných saxofonů a trubek instalován na míru tematickému baru.

Světelný tunel nebo les ze skla. Česká svítidla září za mořem i v Arábii

Ze Singapuru do celé jihovýchodní Asie

Tým firmy Lasvit působí v singapurské pobočce od roku 2009, za tuto dobu se úspěšně dokázal etablovat napříč Indonésií, Singapurem, Malajsií, Thajskem a Vietnamem. Kdyby nebyla krize v Barmě, jistě by dokázal uplatnit své světelné objekty i tam. Právě Indonésie se svou rostoucí high society představuje pravidelného odběratele, který tvoří kolem poloviny celkových obratů spravovaného regionu.

Světelná instalace Sound of Light není první zakázkou pro investiční skupinu Rajawali Group, a světla od Lasvitu mají řadu bratříčků i v jiných hotelech v Jakartě, ať jsou to Langham Hotel, Four Seasons, či řada privátních projektů.

Česká designérská firma Lasvit z Nového Boru tak vedle dalších designerských špiček, jakými jsou Preciosa či Sans Souci Lighting, nachází na rychle rostoucím trhu Indonésie četná uplatnění. Dobré jméno České republiky se tak regionem nenese jen na bedrech obranně-průmyslové spolupráce, ale pod daleko estetičtějším hávem oslnivých světel, která od původní tradice 18. století nabyla inovativní rozměr a v mnohém předčí světovou designérskou konkurenci.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Jakartě (Indonésie). Autorka: Alena Štojdlová, ekonomická diplomatka.

• Teritorium: Asie | Indonésie | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Obchod

Doporučujeme