Letošní Inovační firmou Zlínského kraje je Incinity

S projektem softwaru pro chytrá města porazil pětici soupeřů.Šestý ročník soutěže Inovační firma Zlínského kraje zná své vítěze. Finálového klání se 18. května ve Zlíně zúčastnilo pět finalistů z řad nejen velkých firem, ale i menších společností a živnostníků od strojařů přes plastikáře až po softwarové vývojáře.

Vítězem se stala zlínská firma Incinity, která vyvinula platformu Invipo pro chytrá města. Ta umí propojit data z nejrůznějších systémů do jednoho celku, což může přispět například ke zvýšení bezpečnosti provozu nebo pomoci řídit dopravu. Na druhém místě skončily nafukovací hračky společnosti Fatra, na třetím pak katamarány Martin Horáka z Bílovic.

Turecký Izmir je díky Incinity největším chytrým městem v regionu

Během slavnostního večera byla udělena i speciální Cena České spořitelny, která je jedním z partnerů soutěže. Získala ji firma ZLÍN ROBOTICS. Soutěž je vyhlašována Zlínským krajem, který pořádáním tradičně pověřuje Technologické inovační centrum Zlín. Její pilotní ročník se konal v roce 2009, od roku 2010 je pořádána ve dvouletých cyklech.

Cílem soutěže, kterou v minulosti vyhrály 5M, KOMA MODULAR, Česká zbrojovka a Avex Steel Product a do které se letos přihlásilo 25 soutěžících, je podnítit firmy k vyšší míře inovací oceňováním a zviditelňováním nejlepších podnikatelských subjektů. Přihlášené projekty hodnotí odborná komise, v níž nechybějí podnikatelé, investoři či experti na vědu a výzkum.

Více informací naleznete na stránkách www.inovacnifirma.cz.

Doporučujeme