Letošní ročník soutěže Podnikavá hlava vyhrál automat na med

Koncem května vyhlásila Univerzita Palackého nejlepší projekty soutěže Podnikavá hlava 2020. Soutěž už jedenáctým rokem pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci, letos však probíhala poprvé online. Jejím partnerem byla tradičně agentura CzechInvest. Mezi nejlepšími projekty se umístil automat na med, inteligentní dopravní zrcadla a nápoj z kombuchy.

Vítězem Podnikavé hlavy se stal Tomáš Jelínek, který představil Medomat – modulární automat na prodej sklenic medu místních včelařů. Druhé místo patřilo nápadu inteligentních dopravních zrcadel se systémem přídavných kamer od Davida Podoly. Tento projekt pomůže řešit dopravní situace především v areálech velkých firem, kde je špatný výhled za roh budovy. Třetí ocenění putovalo projektu Loklok od Františka Špáse, který vyrábí neslazený perlivý nealkoholický nápoj z kombuchy. Vítězkou v kategorii Podnikatel v sukni se letos stala Eliška Brázdilová. Představila projekt Restio, mobilní buňku, která vytváří prostor pro vyřízení soukromých záležitostí na veřejných místech, jako je například vlakové nebo autobusové nádraží.

Soutěž Podnikavá hlava je určena budoucím, začínajícím i zkušeným podnikatelům. Letošního ročníku se zúčastnilo 22 soutěžících. Vítězové obdrželi ceny v celkové hodnotě 288 tisíc korun.

Podrobné informace o soutěži naleznete na webu www.podnikavahlava.cz.

• Oblasti podnikání: Věda, výzkum a vývoj
• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme