Liberecký kraj letos opět podpoří inovativní projekty

Podpora inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry je účelem Regionálního inovačního programu, který je každoročně v jarních měsících otevřen pro příjem žádostí o dotaci.

Letos Liberecký kraj vyčlenil na podporu inovativních firem a jejich projektů 4,2 milionu korun. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun.  

Ilustrační fotografie

V letošním roce byl program otevřen pro příjem žádostí od 1. května do 14. června, kdy v tomto časovém okénku mohli žadatelé také konzultovat své myšlenky a projekty s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Každoročně je mezi podnikateli a firmami velký zájem o tento druh podpory, zejména o technologické vouchery.

„Mohu potvrdit, že největší zájem mezi podnikateli bývá o technologický voucher, který firmám poskytuje příležitost ověřit technickou, respektive technologickou proveditelnost výrobního postupu, ověřit efektivitu výroby nebo životaschopnost nového produktu. Cílem tohoto typu voucheru je, aby si firmy mohly ověřit a otestovat aplikační potenciál nových myšlenek a inovací,“ uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

V letošním roce přijal Liberecký kraj celkem 35 žádostí do všech typů voucherů. V současné době přijaté žádosti procházejí hodnocením a úspěšné projekty budou následně doporučeny k dotační podpoře.

„V tomto roce má program větší finanční alokaci a věřím, že se nám díky tomu podaří podpořit více inovativních projektů a nápadů než v roce 2022. Z informací od místních podnikatelů podpořených v minulosti víme, že i s relativně malou finanční podporou dokázali úspěšně realizovat svůj projekt a zvýšit tak svoji konkurenceschopnost na trhu,“ dodal Jiří Ulvr.

Redakčně upravená tisková zpráva Libereckého kraje

Doporučujeme