Lustry od českých sklářů září v luxusním hotelu v nigerijské metropoli

Firma Lasvit, český výrobce luxusního osvětlení, úspěšně působí na africkém trhu řadu let. Jejím nejnovějším úspěchem jsou velkolepé lustry, které ozářily nově otevřený hotel v nigerijské metropoli.

Firma Lasvit dováží svá luxusní osvětlení do Nigérie již několik let. Nyní se může chlubit dalším úspěchem – 4 velkolepé lustry této firmy v hodnotě 8 milionů korun od nynějška zdobí nově otevřený hotel sítě Marriot v Lagosu ve čtvrti Ikeja. Hotel odráží nejnovější globální vizi designu pro hotely Marriott, která zahrnuje sofistikované a intuitivně navržené prostory pro dnešního moderního cestovatele a umožňuje hostům během svého pobytu relaxovat, pracovat a hledat inspiraci. V tuto chvíli se jedná o nejluxusnější hotel v oblasti s ambicí stát se útočištěm cestovatelů a podnikatelů, kteří se chtějí vyhnout nechvalně proslulým zácpám mezi centrum Lagosu a letištěm.

Dne 20. května 2021 se konalo slavnostní otevření tohoto hotelu za účasti dvou bývalých nigerijských prezidentů, guvernéra státu Lagos a guvernérů dalších federativních států, ministra informací a kultury Nigérie a dalších významných nigerijských osobností, a také velvyslance ČR v Nigérii p. Marka Skolila a zástupce CzechTrade p. Štěpána Beneše, který s firmou Lasvit na získání kontraktu aktivně spolupracoval.

Bohatí a zcestovalí lidé v Nigérii, zejména v Lagosu, mají povědomí o kvalitních originálních českých sklářských a keramických produktech, rádi takové luxusní zboží nakupují, a proto věříme, že firmu Lasvit budou v Nigérii potkávat nejen další obchodní úspěchy, ale budou ji zde následovat i další české firmy.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Abuji (Nigérie). Autorka: Beata Matusiková, ekonomická diplomatka.

Zajímavý článek z oboru sklářství naleznete v Exportním magazínu: Hypnotické kyvadlo a karafa pro princeznu. České sklo krize nerozbila

• Teritorium: Afrika | Nigérie | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Sklo

Doporučujeme