Maďarsko – PPF prodala podíl v Telenoru Hungary firmě Antenna

Česká skupina PPF prodala 25% podíl v maďarském Telenoru společnosti Antenna Hungária. Do Telenoru patří firmy Telenor Hungary a Telenor Real Estate.

Podle společného oznámení skupiny PPF a Antenna Hungária koncem října získala státní rozhlasová a telekomunikační společnost 25 procent v Telenor Maďarsko.
Partneři založili novou holdingovou společnost, která je společným podnikem vlastněným ze 75 % společností PPF Group a 25 % společností Antenna Hungária.
Obchodní činnost společnosti Telenor Hungary se nadále řídí společností PPF a správa a řízení společnosti nadále fungují ve stejné podobě. Antenna Hungária jako strategický partner deleguje jednu osobu na představenstvo a dozorčí radu nové holdingové společnosti a jednoho pozorovatele na představenstvo a dozorčí radu společnosti Telenor Hungary a Telenor Real Estate.
V červenci 2018 získala skupina PPF telekomunikační pobočky Telenoru v Maďarsku, Bulharsku, Montenegru a Srbsku. PPF Arena 1 je jednou z předních telekomunikačních skupin ve střední a východní Evropě a zahrnuje telekomunikační zájmy PPF – CETIN, Czech O2 a Telenor CEE.

Zdroj: https://hvg.hu/tudomany/20191031_telenor_magyarorszag_antenna_hungaria_zrt_25_szazalek_ppf_csoport_felvasarlas
Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Budapešť.

• Teritorium: Maďarsko

Doporučujeme