Manažer roku pozná vítěze ještě v říjnu

Soutěž Manažer roku pořádaná Českou manažerskou asociací míří po roční odmlce kvůli covidu zpět na scénu, konkrétně na pražský Žofín. Společně s vyhlášením vítězů proběhne v úterý 19.10. také konference Návrat k prosperitě, jež nastíní vhodné cesty ekonomické transformace Česka pro nadcházející roky.

„Těším se, až předám své žezlo Manažerovi roku 2020,“ prohlásil před vyhlášením výsledků soutěže CEO Komerční banky Jan Juchelka.

Manažer roku na Žofíně

Právě Juchelka bude tím, kdo předá své nástupnictví novému Manažerovi roku, jenž bude vybrán z 36 výjimečných finalistů.

Vítěz se tak zařadí do elitní společnosti Klubu manažerů roku ČMA, který vede profesor Vladimír Mařík z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT.

V čem je letošní ročník výjimečný? Lidé nominovali především ty, kteří v době pandemie měli zodpovědnost za bezproblémové fungování obcí. Obrovský nárůst nominací tak zaznamenala kategorie Veřejná správa. Mezi finalisty najdeme úspěšné starosty měst i tajemníky městských úřadů.

Slavnostní vyhlášení výsledků 28. ročníku soutěže Manažer roku

Dynamická doba se promítla také do počtu skvělých žen, které se dostaly mezi finalisty. Mnohé z nich patří mezi nejvlivnější ženy v České republice. Většině zájemců o byznys neunikne jméno Kateřina Kadlecová, ředitelka firmy USSPA vyrábějící luxusní domácí bazény.

Další mimořádně úspěšnou manažerkou je Kateřina Kupková ze společnosti Lenzing Biocel Paskov tvořící buničinu pro textil. Mezi finalistkami předsedkyni představenstva Zemědělského družstva Unčovice Miladu Měsícovou či zakladatelku firmy s privátní zdravotní péčí Helenu Ruszovou.

Soutěžní kategorie 28. ročníku Manažera roku

1. Manažer digitálního věku

2. Vizionář

3. Manažer malého a středního podniku

4. Zahraniční manažer

5. Mladý manažerský talent

6. Průmysl a návazné obory

7. Zemědělství

8. Služby

9. Nezisková sféra

10. Veřejná správa

Navíc speciální cena od České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (Inovace pro udržitelný rozvoj)

Redakčně upravená tisková zpráva Česká manažerské asociace

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme