Marocký Agadir představuje exportní a investiční příležitosti v oblasti letecké dopravy

V roce 2020 byl představen program rozvoje přímořského města Agadir v letech 2020–2025 v podobě 94 projektů v celkové částce 6,3 mld. MAD (13,7 mld. CZK).

Národní úřad pro civilní letectví (Office National des Aéroports) vyhlásil tendr na úpravu mezinárodního letiště v Agadiru Al Massira v hodnotě zhruba 20,4 mil. MAD (44,7 mil. CZK) s datem pro podání nabídek do 21. 3. 2023.

Ilustrační fotografie

V roce 2019 marocký král Mohammed VI. ve svém proslovu u příležitosti oslav „Zeleného pochodu“ vyzdvihl roli města Agadir, ze kterého by se do budoucna měl stát skutečný geografický a ekonomický střed Maroka. Sám král zmínil, že je nepřijatelné, aby se veškerý rozvoj Maroka omezil na oblast sever – jih mezi městy Tanger a Marrákeš. Důraz kladl především na brzké propojení měst Marrákeš a Agadir vysokorychlostní železniční tratí.

ExportMag: Světelný tunel nebo les ze skla. Česká svítidla září za mořem i v Arábii

V roce 2020 následovalo představení programu rozvoje města Agadir v letech 2020–2025 v podobě 94 projektů v celkové částce cca 6,3 mld. MAD (13,7 mld. CZK). Zaměření projektů je široké – od dobudování silniční infrastruktury, zpevnění a revitalizace městského pobřeží, zavedení veřejného osvětlení, zabezpečení města videokamerami, až po nákup kloubových autobusů, vybudování nových zdravotních zařízení, sportovních zařízení, škol, divadla a kulturního centra. Projekty čekající na realizaci skýtají exportní a investiční příležitosti pro české společnosti.

V oblasti dopravy se nyní konkrétně jedná o veřejnou zakázku na úpravu mezinárodního letiště v Agadiru Al Massira v celkové částce zhruba 20,4 mil. MAD (44,7 mil. CZK). Tendr vypsal Národní úřad pro civilní letectví (ONDA – Office National des Aéroports) s datem předložení nabídek do 21. 3. 2023. Národní úřad pro civilní letectví organizuje prohlídku místa realizace dne 1. 3. 2023. Veškerou dokumentaci je možné stáhnout z webových stránek ONDA nebo se obrátit na Velvyslanectví ČR v Rabatu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Rabatu (Maroko).

• Teritorium: Afrika | Maroko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Investice | Letecký průmysl

Doporučujeme