Zdroj: CzechTrade

Maroko posiluje postavení mezi výrobci elektromobilů

Maroko, které je předním výrobcem automobilů v Africe, reaguje na rostoucí trend elektrifikace, který se rychle šíří Evropou.

Díky strategické poloze, konkurenceschopným cenám a rozvíjejícímu se sektoru automobilového průmyslu přitahuje investory, kteří směřují k zelenější budoucnosti.

Ilustrační fotografie

Maroko je připraveno na významnou transformaci ve výrobě elektromobilů a baterií. Jako jedna z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě má trh s e-mobilitou zde v Maroku obrovský potenciál. Vláda se rozhodla investovat do rozvoje e-mobility 2,25 miliardy eur. Tato štědrá státní podpora se opírá o skutečnost, že do roku 2030 plánuje mít Marko na silnicích 1 milion elektromobilů.

ExportMag: Světelný tunel nebo les ze skla. Česká svítidla září za mořem i v Arábii

Reakce na sebe nedaly dlouho čekat a čínsko-evropské konsorcium Gotion High-Tech se chystá v zemi investovat 6,5 miliardy eur do tvorby rozsáhlého ekosystému výroby baterií pro elektromobily a systémy skladování energie. Projekt má vytvořit více než 25 000 pracovních místí a oživit marocký automobilový průmysl.

Rozvoj prosperujícího ekosystému baterií ovšem zahrnuje mnohem více než jen výrobu. Maroko si tento fakt uvědomuje a snaží se vytvořit ucelený hodnotový řetězec, který zahrnuje získávání surovin, pokročilý výzkum a vývoj, robustní nabíjecí infrastrukturu a účinnou recyklaci použitých baterií. Úsilí je klíčové nejen pro průmyslovou soběstačnost, ale také pro snížení závislosti na kritických surovinách. Krok rovněž podtrhuje závazek Maroka v oblasti obnovitelných zdrojů energie a jeho snahu o dosažení udržitelnější budoucnosti.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Maroko
Zdroje: La Vie Éco www.lavieeco.com, Medias24 www.medias24.com

• Teritorium: Afrika | Maroko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl

Doporučujeme