Mattoni upevňuje svou pozici ve střední Evropě

Od ledna letošního roku se stala společnost Mattoni 1873 hlavním výrobcem a distributorem nealkoholických nápojů PepsiCo v Rakousku.

Po České republice, Slovensku, Maďarsku a Bulharsku se Rakousko stalo další zemí, pro kterou Mattoni tuto licenci získala. Mattoni tímto upevňuje svou pozici jakožto největšího výrobce a distributora nealkoholických nápojů ve střední Evropě.

Ilustrační fotografie

Společnost Mattoni 1873 působí na rakouském trhu od roku 2007, kdy od Raiffeisen Landesbank Burgenland odkoupila 25,1% podíl společnosti Waldquelle Kobersdorf, druhého nejvýznamnějšího výrobce minerálních vod v Rakousku. V roce 2008 získala společnost (tehdy registrovaná jako Karlovarské minerální vody) dalších 50 % podílu a v roce 2014 se nakonec stala 100% vlastníkem.

Dnes tak působí Mattoni v Rakousku především prostřednictvím své dceřiné společnosti Waldquelle Kobersdorf. Úspěšná akvizice i spolupráce se společností Waldquelle umožnila Mattoni převzít licenční partnerství pro PepsiCo od rakouské společnosti Ottakringer Getränke AG. Vztah mezi Mattoni 1873 a PepsiCo funguje na základě franšízové spolupráce.

Ředitelka společnosti Waldquelle Monika Fiala to považuje za velký úspěch. „Naším cílem je dále posilovat jméno společnosti a nabízet domácím zákazníkům větší pestrost produktů“. Díky zisku licence na výrobu a distribuci produktů PepsiCo je trvale zajištěno sídlo společnosti Waldquelle v Kobersdorfu.

Waldquelle tak může nabídnout nová pracovní místa ve středním Burgenlandu, kde se sídlo firmy nachází. „Ano, rozšiřujeme náš prodejní, marketingový i produkční tým a přecházíme z třísměnného provozu na čtyřsměnný. Ročně se chystáme distribuovat 150 mil. lahví. Největší část tržeb budou ale i nadále tvořit produkty Waldquelle, na druhém místě pak produkty PepsiCo.“

V čele společnosti Waldquelle získala Monika Fiala v roce 2019 ocenění manažerka roku pro spolkovou zemi Burgenland. „Pro nás je velmi důležité, aby naše společnost a naše značka byly velmi dobře propojeny a zasazeny do regionu. Z tohoto důvodu si ocenění velmi vážíme, neboť odráží regionální význam. Kromě toho vyjadřuje ocenění uznání i za práci, která byla v posledních letech odvedena.“ Dalším cílem je, aby se společnost Waldquelle stala největším producentem nealkoholických nápojů na rakouském trhu – se zaměřením na udržitelnost a omezování plastů.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Vídni (Rakousko). Autorky: Pavlína Šrámková, Ina Bayerová, obchodně-ekonomický úsek.

• Teritorium: Evropa | Rakousko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl

Doporučujeme