Cílem akce je nejen propojování komunity, ale také hledání a podpora nápadů, které v tomto prostředí vznikají. Součástí programu byla také svižná prezentační soutěž, kterou dle hlasování publika nejlépe zvládl Vojtěch Parkan z TechMountain, Start-upu VUT.

Na úvod jeden z moderátorů akce, David Uhlíř z JIC, zmínil, proč má smysl Meetupy pořádat. „Věříme, že platformy s nízkou vstupní bariérou, kam může každý přijít, nabízejí skvělou příležitost pro vznik zajímavých nápadů.“
Za VUT přivítal návštěvníky Meetupu prorektor Vítězslav Máša a vyzdvihl dvě hodnoty, které podle něj souvisí i s pořádanou akcí. „Jakákoliv inovace nebo pokrok musí stát také na tradici, zpětném pohledu a oceňovat předchozí výsledky. Druhou hodnotou je týmová práce. Za každým objevem musí být v dnešní době tým. Podle řady statistik je výrazně efektivnější tým, který si zakládá na spolupráci než ten, v kterém převládá soupeření. Přeji vám, ať můžete takové týmy vytvářet.“
Brno srdcem vědy a výzkumu. Rozvoj technologií a vzdělávání pohání také VUT
V následující soutěži měli zástupci inovačních společností či projektů pouhé dvě minuty na to, aby přesvědčili alespoň některé ze zhruba 200 návštěvníků akce, že právě jejich nápad nebo strategie a způsob, jak je prezentují, jsou nejzajímavější a měli by proto obdržet jejich hlasy. Prezentující měli také ideální příležitost vyzvat publikum k akci, například k investování do nadějného start-upu.
Mezi soutěžícími byli 4 zástupci VUT – univerzitní start-up, spin-off a dva studentské tvůrčí týmy.
Nejlépe si vedl Vojtěch Parkan z TechMountain, Start-upu VUT, který nabízí řešení pro měření průtoku paliva na železničních cisternách. A jaká byla výzva pro publikum? Kromě oslovení investorů byla její součástí nabídka zájemcům z řad embedded programátorů na posílení startupového týmu.
Druhé místo získal Dominik Klement, vedoucí studentského týmu YSpace z VUT, který vyvíjí nanosatelity pro vesmírné mise. Tým také nedávno dosáhl výjimečného úspěchu při výběru do ESA programu Fly Your Satellite! Design Booster.
I třetí místo patřilo zástupcům VUT. Získal jej Jan Ručka s prezentací technologie Astacus, která slouží k čištění vodovodní sítě od sedimentů. Jde o proplachovacího robota, za kterým stojí VODA BRNO, Spin-off VUT.
V soutěži a prostřednictvím stánku s formulí se na akci představil také studentský tým TU Brno Racing, který vyvíjí monoposty pro mezinárodní závody Formule Student.
Dále se na akci představili Marek Vanžura s autinno, Jasmina Henni s konferencí Startup Money, Sára Stepaková s Power BI Hub a nakonec Andrii Borodiuk s Ukrainian Cluster Alaince.