Zdroj: CzechTrade

Ministerstvo SAE varuje veřejnost před nespolehlivými výklady zákonů o dani z příjmu právnických osob

Zveřejňování zavádějících, nepodložených analýz daňového režimu bude považováno za porušení federálního zákona o boji proti fámám a kybernetické kriminalitě v SAE.

Ministerstvo financí vyzývá veřejnost, aby se při hledání podrobností o zákonech v SAE o dani z příjmu právnických osob spoléhala pouze na oficiální publikace a příspěvky. Ministerstvo varovalo, že řada příspěvků kolujících na sociálních sítích a dalších platformách obsahuje nepřesné a nespolehlivé výklady a analýzy daně z příjmů právnických osob.

Ilustrační fotografie

Zastupci ministerstva doslova uvedli: „Upozorňujeme veřejnost, že oficiálními zdroji informací o federálních daních v SAE jsou Ministerstvo financí a Federální daňový úřad. Proto jsou analýzy, které nevycházejí z oficiálních publikací ministerstva a úřadu – nebo jimi nebyly zadány – nespolehlivé a mohou obsahovat zavádějící výklady zákona.“

Ministerstvo rovněž upozornilo na právní důsledky zveřejňování a opětovného zveřejňování takových zavádějících a nepodložených analýz zákona o dani z příjmu právnických osob a souvisejících vládních a ministerských rozhodnutí, což bude považováno za porušení podle federální vyhlášky – zákona č. 34 z roku 2021 o potírání fám a kyberkriminality.

ExportMag.cz: Exportní aliance? Staví vzorové chytré město, šíří slávu českého piva

Porušovatelům hrozí vysoké sankce až do výše 200 000 dirhamů (1 200 000 korun) a odnětí svobody na jeden až dva roky. Podle článku 52 zákona může být každý, kdo používá internet k publikování, šíření nebo distribuci nepravdivých zpráv, fám nebo zavádějících informací, které jsou v rozporu se zprávami zveřejněnými oficiálními zdroji, potrestán odnětím svobody na dobu nejméně jednoho roku a pokutou 100 000 dirhamů (600 000 korun).

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v SAE.
Zdroj: Khaleej Times

• Oblasti podnikání: Daně, účetnictví, pojištění

Doporučujeme