Ministr zahraničních věcí ČR na pracovní návštěvě v Arménii

Ministr zahraničních věcí České republiky Jakub Kulhánek uskutečnil ve dnech 30. září a 1. října 2021 pracovní návštěvu Arménské republiky. Ministr Kulhánek jednal se svým protějškem, ministrem zahraničí Arménské republiky Araratem Mirzojanem.

Ministra Kulhánka rovněž přijal prezident Arménie Armen Sarkissian, premiér Nikol Pašinjan a vicepremiér Mher Grigorjan. Současně s tím proběhlo Česko-arménské podnikatelské fórum.

Ministr Kulhánek měl v Jerevanu tête-à-tête jednání se svým protějškem, arménským ministrem zahraničí Araratem Mirzojanem. Po jednání mezi čtyřma očima proběhlo jednání v rozšířeném formátu, následované společným vyjádřením ministrů pro média.

Ministra Kulhánka doprovázela podnikatelská delegace složená ze 16 zástupců českých firem. Oba ministři společně zahájili Česko-arménské podnikatelské fórum, které se konalo 1. října v hotelu Armenia Marriott. Ministři zdůraznili význam bilaterální spolupráce v hospodářské oblasti a u příležitosti podnikatelského fóra vyzvali k posílení vzájemného obchodu. V B2B části měli podnikatelé možnost najít nové kontakty a provedli schůzky se svými arménskými protějšky.

V rámci pracovní návštěvy se česká delegace vedená ministrem Kulhánkem setkala také s premiérem Nikolem Pašinjanem a vicepremiérem Mherem Grigorjanem. Českou delegaci přijal rovněž arménský prezident Armen Sarkissian.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Jerevanu (Arménie).

• Teritorium: Arménie | Asie | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme