Ministr zahraničních věcí ČR navštívil Černou Horu

Dne 10. června 2019 navštívil Černou Horu ministr zahraničních věcí České republiky pan Tomáš Petříček. Ministr jednal s hlavními vládními představiteli Černé Hory a sešel se i s vedoucím Delegace EU panem Aivo Oravem. Během návštěvy došlo rovněž k podpisu bilaterální Dohody o vědeckotechnické spolupráci.Ministr se během své návštěvy sešel s ministrem zahraničních věcí Černé Hory panem Srđanem Darmanovićem, předsedou parlamentu Ivanem Brajovićem, jednal s ministryní pro vědu paní Sanjou Damjanović a přijal jej premiér Duško Marković i prezident Milo Đukanović. Proběhlo rovněž setkání s vedoucím Delegace EU v Černé Hoře panem Aivo Oravem.

Všichni černohorští partneři ocenili realizaci návštěvy českého ministra zahraničních věcí, vyzvedli dlouhodobé kvalitní vztahy obou zemí, poděkovali za kontinuální dlouhodobou podporu České republiky euroatlantickému směřování Černé Hory a projevili zájem o intenzivnější spolupráci, především v ekonomické oblasti.

Během návštěvy došlo k podpisu bilaterální Dohody o vědeckotechnické spolupráci. Dohodu za českou stranu podepsal velvyslanec České republiky v Černé Hoře pan Karel Urban, za černohorskou stranu text signovala ministryně pro vědu paní Sanja Damjanović.

Pana ministra do Černé Hory doprovázela i delegace zástupců českých firem, která měla samostatný program. Během návštěvy došlo také k dalšímu kolu jednání zástupců Ministerstva financí České republiky s partnery z černohorské strany o vyrovnání tzv. jugoslávského dluhu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Podgorici (Černá Hora).

• Teritorium: Černá Hora | Evropa | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Služby

Doporučujeme