Ministr životního prostředí ČR podpořil projekty českých firem ve Vietnamu

Ministr životního prostředí Richard Brabec přijel do Vietnamu podpořit probíhající a připravované projekty českých firem v environmentální oblasti. V průběhu své pracovní návštěvy Vietnamu ve dnech 21. – 22. listopadu 2019 se setkal s ministrem přírodních zdrojů a životního prostředí VSR Tran Hong Ha, s ministrem zemědělství a rozvoje venkova VSR Nguyen Xuan Cuong/em a s místopředsedou lidového výboru Ho Či Minova Města Le Thanh Liem/em.Součástí návštěvy ministra Brabce ve Vietnamu byla také dvě podnikatelské fóra v Hanoji a Ho Či Minově Městě, návštěva projektu Akademie věd ČR „CzechGlobe“ na Národní univerzitě Ho Či Minova Města, návštěva největší záchranné stanice divokých zvířat ve Vietnamu a slavnostní předání výsledků projektu na vybudování spalovny nemocničního odpadu v provincii Thai Nguyen realizovaného českou firmou Mevos ve spolupráci s Vietnamským fondem životního prostředí.

Ministra životního prostředí ve Vietnamu doprovázela početná podnikatelská mise vedená Svazem průmyslu a dopravy ČR. Členové podnikatelské mise měli možnost prezentovat své výrobky a technologie zainteresovaným vietnamským partnerům v průběhu dvou podnikatelských fór v Hanoji a Ho Či Minově Městě připravených Velvyslanectvím ČR ve spolupráci s Vietnamskou obchodní a průmyslovou komorou. Podnikatelská mise českých firem byla financována z projektu na podporu ekonomické diplomacie realizovaného Velvyslanectvím ČR v Hanoji.

Podnikatelské fórum v Ho Či Minově Městě proběhlo dne 21. listopadu 2019 na univerzitě To Duc Thang. Po úvodních projevech ministra Brabce, náměstka ministra životního prostředí a přírodních zdrojů VSR Vo Tuan Nhan/a, prezidenta SP ČR Hanáka a ředitele Vietnamské obchodní a průmyslové komory v HCMC Vo Tuan Thanh/e následovaly prezentace Fakulty elektrotechniky Západočeské univerzity v Plzni a Technologické agentury ČR. Fórum bylo zakončeno B2B jednáním českých firem s vietnamskými partnery. Podnikatelského fóra v HCMC se zúčastnilo více než 200 zástupců vietnamských firem, univerzit a státních institucí.

Podnikatelské fórum v Hanoji proběhlo dne 22. 11. 2019 v hotelu Pan Pacific za účasti 121 zástupců vietnamských firem, univerzit a výzkumných institucí. Fórum zahájil ministr životního prostředí ČR R. Brabec. Po úvodních projevech prezidenta SP ČR J. Hanáka a místopředsedy Vietnamské obchodní a průmyslové komory Doan Duy Cuong/a představila firma Mevos výsledky rozvojového projektu na vybudování spalovny nemocničního odpadu v provincii Thai Nguyen. Technologická agentura ČR následně prezentovala možnosti spolupráce českých a vietnamských firem v rámci programu Delta 2.

České firmy měly rovněž příležitost participovat na jednáních oficiální delegace na ministerstvu přírodních zdrojů a životního prostředí, ministerstvu zemědělství a rozvoje venkova, lidovém výboru Ho Či Minova Města a Národní univerzitě Ho Či Minova Města.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Hanoji (Vietnam). Autor: David Jarkulisch, ekonomický diplomat.

• Teritorium: Asie | Vietnam | Zahraničí

Doporučujeme