Zdroj: CzechTrade

Mistrovství světa ve fotbale v Maroku v roce 2030 přinese obchodní příležitosti

Maroko, Španělsko a Portugalsko si zajistily pořádání mistrovství světa ve fotbale v roce 2030. To mimo jiné přináší i řadu obchodních příležitostí pro zahraniční investory.

Mistrovství světa 2030 není jen o fotbale; je to brána k mnoha obchodním příležitostem v regionu. Španělsko, Maroko a Portugalsko jsou díky stávající infrastruktuře a politické stabilitě pro investory atraktivní a země jsou připraveny hostit celosvětovou podívanou, která zanechá trvalý dopad na jejich ekonomiky.

Ilustrační fotografie

Volba Maroka jako pořadatelské země podtrhuje rostoucí postavení Maroka ve fotbalovém světě a zároveň představuje řadu ekonomických příležitostí. Očekává se, že Mistrovství světa bude mít pozitivní dopad na ekonomiku regionu. Tato událost má přinést do regionu 100 miliard dolarů a vytvoří 250 000 nových pracovních míst.

Mezi klíčová odvětví, do kterých se bude investovat, patří pohostinství, stavebnictví, dopravní infrastruktura, reklama a maloobchod, což českým firmám nabízí obrovské možnosti, jak se prosadit na rychle rostoucím marockém trhu. 

České firmy by proto měly zůstat ostražité a připravit se na využití mnoha nadcházejících obchodních příležitostí. Fotbalové mistrovství je příležitostí nejen k oslavě sportu, ale také k nastartování nové mezinárodní obchodní spolupráce.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Maroko.
Zdroje: Morocco World News www.moroccoworldnews.com, Le Monde www.lemonde.fr

• Teritorium: Afrika | Maroko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Obchod

Doporučujeme