MMR poskytne na rozvoj regionů 1,45 miliardy korun

Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří celkem 877 projektů za 1,45 miliardy korun. Dotace poputují do našich obcí díky programu Podpora rozvoje regionů 2019+, který je zaměřen na obnovu a rozvoj regionů, realizaci projektů zvyšujících kvalitu života jejich obyvatel a zvýšení atraktivity obecního prostoru.Více než třetina peněz půjde na obnovu místních komunikací v obcích, kdy nově mohly žádat obce i nad 3 tisíce obyvatel.

„Dotace v rámci programu jsou primárně určeny pro obce do tří tisíc obyvatel. Ale v rámci dotačního titulu na obnovu místních komunikací mohly letos žádat i obce do deseti tisíc a nad deset tisíc obyvatel. A právě do tohoto dotačního titulu půjde téměř 580 milionů korun, což je více než třetina z celkového obnosu peněz, který se nám podařilo pro letošní rok získat. Další významná částka, přes 400 milionů korun, je určena na obnovu sportovní infrastruktury pro základní školy a 200 milionů korun na rekonstrukci a přestavbu veřejných budov. Po vyhodnocení všech žádostí stále zůstává převis finanční poptávky skoro 3 miliardy korun. Učiním všechny kroky k tomu, aby aktuální alokace byla navýšena,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.  

Díky těmto dotacím z programu Podpora rozvoje regionů 2019+ budou obnoveny místní komunikace, rekonstruovány školy a školky, ať už učebny, společné prostory nebo sociální zařízení. Dále budou rekonstruovány kulturní a multifunkční domy, které tak povedou ke kvalitnějšímu životu na venkově. Celkem tak Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří 877 projektů za 1, 45 miliardy korun, které přispějí k rozvoji obcí a měst v České republice.

Seznamy podpořených projektů naleznete na webu MMR.

Doporučujeme