Možnosti spolupráce španělské provincie Burgos s ČR

Dne 25. listopadu navštívil velvyslanec město Burgos, kde se setkal se starostou a místopředsedou Rady provincie a předsedou Konfederace obchodních asociací (FAE).

Účelem cesty bylo seznámení se s provincií a jejími strategickými výhodami, představení Česka z pohledu ekonomických a obchodních příležitostí a navázání obchodních vztahů a zároveň vyslechnutí si zkušeností španělských firem z působení v ČR a představení českých firem působících ve Španělsku.

Ilustrační fotografie

Místem prvního jednání bylo sídlo Rady provincie Burgos, kde se velvyslanec Ivan Jančárek setkal s místopředsedou Lorenzem Rodríguezem. Během krátkého rozhovoru byl region představen z hlediska politického a ekonomického. Následovalo setkání se starostou Burgosu Danielem de la Rosa na radnici města. Hlavním tématem rozhovoru byla možná obchodní spolupráce španělského města a ČR, potažmo českých firem.

Španělsko chce vyslat vlastní raketu do vesmíru

V rámci návštěvy proběhlo představení ČR pro místní podnikatele, kterému předsedal předseda FAE Miguel Ángel Benavente de Castro. Setkání se zúčastnil i předseda Česko-hispánské obchodní komory Boris Mochnáč. Velvyslanec v rámci své prezentace představil ČR z hlediska makroekonomického a politického a poukázal na podobnosti českého a španělského průmyslu a současné obchodní vazby.

Součástí programu byla i tisková konference, na které promluvil předseda FAE a velvyslanec. Dle slov Ivana Jančárka byla návštěva Burgosu součástí procesu post-pandemické rekuperace a unikátní možností poznat další oblast pro navázání společenských a obchodních vztahů.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Madridu (Španělsko).

• Teritorium: Evropa | Španělsko | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme