Na kompenzačním bonusu byly loni vyplaceny čtyři miliardy

V souvislosti se zákazem nebo omezením podnikání kvůli pandemii pokračovala Finanční správa i v roce 2022 s vyplácením kompenzačního bonus podnikatelům postiženým šířením viru covid-19. Desítkám tisíc lidí bylo vyplaceno více než čtyři miliardy korun

O peníze mohli žádat OSVČ, společníci s. r. o. a takzvaní dohodáři, jejichž tržby poklesly minimálně o 30 % oproti srovnávacímu období. 

Ilustrační fotografie

Finanční správa za tato období vyřídila celkem 140 280 žádostí a vyplatila bonusy v hodnotě 4 125 303 000 korun.

Kompenzační bonus umožnil podnikatelům žádat o příspěvek až 1 000 korun denně v rámci dvou období. Termín pro podávání žádostí skončil 1. dubna 2022. Žadatelé mohli žádost o kompenzační bonus mimo jiné vyplnit jednoduše online v aplikaci dostupné na webových stránkách Finanční správy. Tuto možnost využilo celkem 276 278 podnikatelů.

Ošetřovné pro OSVČ, dotace, kompenzační bonus. Co musíte zdanit?

„Finanční správa v rámci předchozích bonusových období v letech 2020 a 2021 rozdělila mezi žadatele téměř 44 miliard korun. Kompenzační bonus se tak stal jednou z největších pomocí pro podnikatele a živnostníky, jejichž podnikání bylo ovlivněno pandemií a souvisejícími opatřeními,“ doplňuje Jan Ronovský, zástupce generálního ředitele Finanční správy.

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme