Na konferenci o fotovoltaice v Jordánsku byla představena česká řešení

V červnu se v Jordánsku uskutečnil projekt financovaný Ministerstvem zahraničních věcí ČR v rámci aktivit na podporu implementace Agendy 2030 pro udržitelný rozvoj, zaměřený na oblast solární energetiky.

Do Jordánska v rámci projektu přicestovala přední česká odbornice v oblasti fotovoltaiky, Ing. Ladislava Černá, Ph.D., která působí na ČVUT jako vedoucí Laboratoře diagnostiky fotovoltaických systémů a zároveň manažerka Centra pokročilé fotovoltaiky.

Ilustrační fotografie

Na tematické konferenci Solarity Energy Awareness Conference, jejíž druhý ročník se uskutečnil dne 27. července 2023 v jordánském hlavním městě Ammánu a které se zúčastnila více než stovka místních akademiků, zástupců státní správy i podnikatelů, představila ve své komplexní prezentaci česká fotovoltaická řešení. Tuto konferenci nejen osobní účastí, ale i krátkým úvodním vystoupením podpořil také velvyslanec ČR v Ammánu pan Alexandr Sporýš.

Česká akademička se také během svého pobytu v Jordánsku setkala se zástupci sedmi předních místních technických univerzit (Al Husseing Technical University, Middle East University, German Jordanian University, ISRA University, Philadelphia University a Applied Science University), kteří projevili jednoznačný zájem o navázání vědecké spolupráce, ve většině z nich přímo navštívila také jejich fotovoltaické laboratoře.

Ladislava Černá byla dále přijata ředitelem Národního energetického výzkumného centra v rámci Královské vědecké společnosti Walidem Shahinem, kde rovněž shlédla jejich výzkumné centrum pro fotovoltaiku.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ammánu (Jordánsko).

• Teritorium: Asie | Jordánsko | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Energetika

Doporučujeme