Na Ostravsku vzniká obří logistické centum. Má zájem o zboží z Číny

Na 52 hektarech revitalizované plochy u mošnovského letiště vzniká výrobní, logistický a dopravní komplex. Společnost Concens Investments do stavby první haly investovala necelých 900 milionů korun a již buduje další.Náklady na plánovaných pět hal, které nabídnou 234 tisíc metrů čtverečních skladových, administrativních a výrobních ploch mají dosáhnout 3,5 miliardy korun a vše má být hotové v roce 2021. „Ke dvěma největším halám bude přivedena železniční vlečka a součástí areálu bude rovněž kontejnerový terminál pro dlouhé ucelené vlaky za více než 600 milionů korun,“ uvedl statutární ředitel společnosti Concens Investments Petr Kalina, která výstavbu realizuje. Finančním partnerem projektu se stala skupina J&T.

Po svém dokončení bude za dva roky Ostrava Airport Multimodal Park v Mošnově jedním z největších logistických center ve střední Evropě. První halu spolu se zástuci Concens Investments otevřel hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a primátor Ostravy Tomáš Macura.

Centrum leží nedaleko od mezinárodního Letiště Leoše Janáčka Ostrava a prvními nájemci v jsou společnosti DHL Automotive, Central Warehouse Solution (Skladon), Continental Barum, Rhenus Logistics a UFI Filters.

Projekt zvýší i hodnotu letiště, jehož budoucnost je právě v nákladní přepravě, protože turisté z Ostravska si zvykli létat z nedalekých polských Katovic. „Mošnovská průmyslová zóna dokonale splňuje požadavky na kapacitu a infrastrukturu,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura. Blízkost letiště a vlakové připojení má do areálu přilákat i čínské firmy. „Zboží, které přijede z Číny do Evropy se zde může překládat, případně kompletovat a pokračovat ke koncovým zákazníkům,“ řekl Kalina.

Převzato z portálu e15.cz. Autor článku: Michal Nosek.

• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Služby

Doporučujeme