Návštěva lotyšské delegace na veletrhu IDET a PYROS 2019

Ve dnech od 29. do 31. května 2019 navštívila lotyšská delegace složená ze zástupců Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Lotyšska a představitelů Hasičského záchranného sboru Lotyšska Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET a Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS.Výše uvedené veletrhy proběhly paralelně ve dnech od 29. do 31. května 2019 v prostorách brněnského výstaviště.

Pracovní návštěvu zástupců lotyšského obranného a bezpečnostního průmyslu a hasičského záchranného sboru zorganizovalo Velvyslanectví České republiky v Rize. Tato tzv. incomingová mise byla realizována v rámci projektu ekonomické diplomacie, který finančně zastřešilo Ministerstvo obrany České republiky a částečně sponzorská firma.

Tato mise byla pokračováním realizované návštěvy a prezentace zástupců českých firem zastřešených Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky a Ministerstva obrany České republiky, která se uskutečnila v září 2018 na vojenské základně Ādaži nedaleko hlavního města Rigy.

Během návštěvy obou veletrhů se lotyšská delegace setkala s představiteli Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky, Hasičského záchranného sboru České republiky a navštívila stánky českých vystavovatelů jak z oboru vojenské, tak i hasicí a záchranné techniky.

Jedním z výsledků této mise je, že lotyšská delegace Hasičského záchranného sboru uvažuje o další návštěvě České republiky, konkrétně o návštěvě českého výrobce vozidel značky Tatra. Do budoucna rovněž není vyloučena ani užší spolupráce Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Lotyšské republiky s českým Vojenským technickým ústavem, s.p.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Rize (Lotyšsko).

• Teritorium: Evropa | Lotyšsko | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme