Největší evropská přehlídka českých startupů se uskutečnila v Německu

Pod heslem „The Future of Tech“ sdružuje Digital Innovation Hub Düsseldorf od roku 2016 začínající podnikatele a stal se z něj největší veletrh B2B ve startupové branži v Německu.

V roce 2023 byl 7. ročník veletrhu pro startupy ještě větší – pořadatelům se podařilo docílit rekordního počtu účastníků – přes 300 firem, z nich více než 1/4 zahraničních, a více než 4,5 tisíce návštěvníků v Arealu Böhler v Düsseldorfu.

Ilustrační fotografie

Součástí veletrhu jsou i pre-eventy a matchmakingové workshopy a diskuzní panely konané před a po jednodenní akci. Velkou pozornost přilákal letošní Evropský AI summit.

Český generální konzulát v Düsseldorfu uspořádal v rámci Projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) v úzké kooperaci s kancelářemi CzechInvest a CzechTrade letos největší přehlídku českých startupů v Evropě.

ExportMag.cz: Odkaz Bati žije, exportéři zavádějí jeho systém vedení firmy

Prezentovalo se celkem deset inovativních firem, z toho sedm vystavovalo v rámci českého národního stánku: Neatech, Aiviro, Spacemakers, Mainware, InovecTech, Vocalls, CCFR SOFTWARE. Tři firmy VirtualLab, CGP a Brno Logic získaly účast v tzv. International Start-up Booster. Převážně mladí lidé prezentující své startupy měli příležitost potkat potenciální investory, seznámit se s aktuálními trendy a nejdiskutovanějšími tématy současnosti. Návštěvníci veletrhu rádi vyhledávají tento mezinárodní a stále rostoucí event také za účelem poznání startupového ekosystému a fungování jeho zákonitostí.

Technologie budoucnosti

Veletrh Digital Demo Day již dávno překročil hranice digitální branže a stále více se dostávají do popředí oblasti HealthTech, HighTech a GreenTech. Také proto organizátor Digital Innovation Hub hodlá na svou sedmiletou tradici navázat v příštím roce (zahájení je avizováno na 22. 8. 2024) pod názvem Future Tech Fest.

Viditelně silným tématem současného ročníku byla umělá inteligence a z oborů stály v popředí zájmu zejména medicína, komunikace, udržitelnost a výzkum. I v těchto oblastech mohlo Česko díky projektu na podporu ekonomické diplomacie v Düsseldorfu prezentovat svůj potenciál coby země inovátorů a technologicky vyspělých řešení. Jak organizátorům potvrdily zúčastněné české startupy, síťování a navazování osobních kontaktů je nadále důležité i ve světě vyspělých technologií.

Německé dveře do světa

Česko je tradiční partner Německa a není to jinak ani v technologiích. Německý trh je pro české startupy jeden z nejdůležitějších a účast na podobných akcích jako Digital Demo Day otvírá českým technologickým společnostem dveře pro jejich expanzi do zahraničí.

Hlavní město Severního Porýní-Vestfálska Düsseldorf se z hlediska startupové scény vyvíjí velmi dynamicky – sídlí zde více než 550 začínajících technologických firem s více než 6 tisíci zaměstnanci. Oproti loňskému roku to znamená přírůstek 11 %. Rámcové podmínky pro podhoubí startupů zaměřených na podnikatelské modely B2B jsou v Düsseldorfu a okolí naprosto vynikající: v okruhu 50 kilometrů sídlí 557 tisíc podniků a bydlí 13,5 milionu obyvatel.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Düsseldorfu (Německo). Autor: Kristina Larischová, generální konzulka.

• Teritorium: Evropa | Německo | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby

Doporučujeme