Nová energetická divize firmy Royal Dutch Shell zakoupila společnost Zeco Systems Pte Ldt.


  • Země: US – Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 09.02.2019

Na počátku února 2019 nová energetická divize firmy Royal Dutch Shell zakoupila společnost Zeco Systems Pte Ldt. Firma Zeco Systems, sídlící v severozápadním Los Angeles a operující pod názvem Greenlots, se zabývá vytvářením infrastruktury pro elektronické automobily v Kalifornii. Do oblasti jejího působení patří například budování nabíjecích stanic pro elektro automobily, či mobilní aplikace pro řidiče monitorující dostupnost a vytíženost dobíjecích stanic v okolí. Firma byla založena v roce 2008 a její hodnota byla před akvizicí odhadována na 15 milionů USD.
„Se současným trendem sbližování mobility a elektrické energie očekáváme výrazné změny ve stylu přepravy osob a zboží a s tím související posun k většímu využití elektrických a autonomních automobilů. Naše technologie, podpořená rozsahem našich finančních prostředků a pole působnosti, jistě výrazně přispěje k těmto změnám přinášejícím čistší, bezpečnější, a dostupnější způsoby dopravy,“ řekl generální ředitel Dutch Shell Brett Hauser. 
Podle mluvčího Dutch Shell plánuje firma investovat v průměru 1-2 miliardy dolarů ročně do své nové energetické divize, která se zabývá výhradně výzkumem obnovitelných paliv pro automobily.
„Vzhledem k měnícím se hodnotám našich zákazníků v USA, snaží se naše firma nabízet stále větší rozsah služeb spojených s obnovitelnými palivy pro automobily,“ podotkl v rozhovoru pro Los Angeles Business Journal viceprezident Nové Energetické Divize Dutch Shell Mark Gainsborough.

Zdroj:http://labusinessjournal.com/news/2019/feb/01/shell-acquires-west-hollywood-electric-vehicle-cha/
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade San Francisco

Souborové přílohy

Pravidelné novinky e-mailem