Nové české investice do severomakedonského IT sektoru

Dne 20. ledna 2021 velvyslanec České republiky Miroslav Toman společně s předsedou vlády republiky Severní Makedonie Zoranem Zaevem na tiskové konferenci zdůraznili výhody nových českých investic do sektoru IT v Severní Makedonii.

Skupina ARICOMA je součástí české skupiny KKCG, kterou založil Karel Komárek. KKCG je soukromá nadnárodní finanční a investiční skupina založená v roce 1995 s pobočkami ve Švýcarsku, České republice, Velké Británii a USA s celkovou hodnotou sedm miliard eur, příjmem pět miliard eur a 6 000 zaměstnanci ve 22 zemích světa.

Tuto investici uvítal velvyslanec Toman, který rovněž zdůraznil význam jednotlivých investorů pro rozvoj obchodu a celkových bilaterálních vztahů mezi oběma zeměmi. Velvyslanec poukázal na trvalou podporu České republiky i na potenciál prohloubení ekonomické spolupráce v několika oblastech.

Premiér Zaev také uvítal tuto investici jako základ pro další růst úspěšných makedonských společností s cílem zvýšit zaměstnanost, rozvoj IT profesionálů a pobídku pro další růst sektoru, který významně přispívá k ekonomickému rozvoji země. Vyzval také české firmy, aby se hlásily do tendrů, které Severní Makedonie vypisuje.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Skopji (Severní Makedonie).

• Teritorium: Evropa | Severní Makedonie | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby

Doporučujeme