Nové partnerství na podporu primární zdravotní péče v Gruzii

UNICEF se zavázal podpořit projekt zahraniční rozvojové spolupráce ČR zaměřený na budování kapacit primární péče v Gruzii.

„Zlepšení primární zdravotní péče je jednou z hlavních priorit Zahraniční rozvojové spolupráce ČR v Gruzii“ – uvedl velvyslanec ČR v Gruzii Petr Mikyska při příležitosti slavnostního podpisu memoranda o spolupráci mezi Českou rozvojovou agenturou  a UNICEF Georgia 13. srpna v budově ZÚ Tbilisi. Memorandum podepsal představitel UNICEF pro Gruzii pan Ghassan Khalil a Českou rozvojovou agenturu zastoupil velvyslanec. Podpisu se také zúčastnila první náměstkyně resortu zdravotnictví paní Tamar Gabunia.

Česká rozvojová agentura a UNICEF v rámci nového partnerství spojují své síly na podporu posilování primární zdravotní péče v Gruzii a rozšiřují původní projekt ČRA (zaměřený původně na dospělou populaci) také o oblasti spojené se zdravím  dětí, mládeže a s mateřstvím. Projekt byl vytvořen v úzké spolupráci s gruzínskými úřady.

Projekt bude zahrnovat celkem 46 zařízení primární zdravotní péče v okresech Dušeti a Zugdidi. Doba trvání projektu je od května 2020 do června 2023, s celkovou podporou vlády České republiky prostřednictvím ČRA ve výši 1,25 milionu EUR a dodatečným příspěvkem UNICEF ve výši 70 000 USD (s plánovaným rozšířením 80 000 USD) přes realizátora projektu, Charitu ČR.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tbilisi (Gruzie).

• Teritorium: Asie | Gruzie | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Zdravotní a sociální služby

Doporučujeme