Nové projekty, které propojí kolumbijský region Orinoquía


  • Země: CO – Kolumbie
  • Datum zveřejnění: 24.05.2019

Ředitel národního institutu Nacional de Vías (Invías) Juan Esteban Gil během svého výstupu ns eventu Construyendo País potvrdil, že současná vláda prezidenta Duqueho zajistí potřebné investice k tomu, aby byla Orinoquía dobře propojena s okolními departmenty země. 

Nyní již probíhá oprava a modernizace jedné části důležité dopravní tepny z Guaviare přes El Torno do Calamar v celkové délce 4,6 km, která spojuje hlavní město Guaviare s rozsáhlou venkovskou oblastí regionu. Investice činí 4 miliardy pesos. Vláda si od projektu slibuje především zrychlení dopravy a zjednodušení logistiky při přepravě zboží a potravin pocházejících z regionu Amazonie. Dalším projektem je rekonstrukce silnice mezi Mitu a Uranií v celkové hodnotě téměř 11 miliard pesos.

Další důležitou oblastí v regionu je říční doprava. Invías má v brzké době v plánu zadat k vypracování studii o splavnosti řeky Vaupes a zároveň nechat vypracovat návrhy na výstavbu doků ve městech Yuruparí a Pucarón za účelem zvýšení objemu přepravy jak zboží tak pasažérů mezi městy Meta a Orinoco.

Gil také poznamenal, že v období 2019 a 2020 vláda předpokládá vynaložit investice do infrastruktury ve venkovských oblastech ve výši 20 miliard pesos.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě
Zdroj: elespectador.com

Souborové přílohy

Pravidelné novinky e-mailem