Nový mýtný systém: Vydávat palubní jednotky bude HK ČR

Hospodářská komora bude registrovat auta, jejich provozovatele a plátce mýtného. Stejně tak bude vydávat a provádět zpětný odběr palubních jednotek v rámci nového satelitního mýtného systému, který bude spuštěn 1. prosince 2019.Vyplývá to z dohody, kterou s Hospodářskou komoru uzavřel nový provozovatel, společnost CzechToll.

Předregistraci vozidel do nového systému spustí CzechToll už 22. září.

Už v té době začne Hospodářská komora na svých 15 vybraných komorách v regionech informovat podnikatele o podmínkách zpoplatnění pozemních komunikací, uzavírat s nimi smlouvy, registrovat vozidla, dopravce a plátce mýtného, vydávat palubní jednotky a přijímat za ně kauce.

Pro účely registrace a výdej palubních jednotek pro 470 tisíc automobilů již začala personálně posilovat své komory, které také vybaví technickým zařízením pro komunikační infrastrukturu provozovatele mýtného systému.

Hospodářská komora je podnikatelskou samosprávou. Zastřešuje 16 tisíc živnostníků, malých a středních firem i pro české hospodářství strategicky důležité velké podniky a 119 oborových svazů, asociací, klastrů a řemeslných cechů.

• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Služby

Doporučujeme