Obchodní a investiční seminář se zaměřil na podporu obranného letectví a vesmírného sektoru v Indii

Velvyslanectví České republiky v Dillí a vláda svazového státu Karnátaka pokračují v úzké spolupráci, zaměřené na podporu ekonomických vztahů. Již podruhé v krátké době uspořádali společně kulatý stůl za účasti významných hostů, tentokráte úzce orientovaný s vizí participace na významném veletrhu Aero India 2021, který se v Bengalúru koná 3.–5. února 2021.

K hlavním hosty této virtuální akce konané 13. ledna 2021 patřili Tomáš Kopečný, náměstek ministra obrany ČR pro řízení sekce průmyslové spolupráce, Gaurav Gupta, zástupce hlavního tajemníka vlády Karnátaky a také velvyslanec Milan Hovorka. Nosným tématem vydařené akce byl networking firem z oblasti obranného i civilního letectví a vesmírného sektoru při restartu obchodních a investičních aktivit v pokoronavirové době. 

Po úspěšné virtuální akci zaměřené na podporu strojírenství a přidružených technických oborů v září 2020 se Velvyslanectví České republiky v Dillí rozhodlo uspořádat další virtuální webinář, a to formou kulatého stolu jako tzv. e-PROPED (elektronický projekt na podporu ekonomické diplomacie). Karnátaka je pro tyto účely vhodným regionem Indie, jelikož ne neprávem se pyšní přirovnáním „Indické Silicon Valley“. Navíc v únoru 2021 zde proběhne důležitý veletrh obranného letectví Aero India 2021, kterého se Česká republika plánuje fyzicky zúčastnit a vystavovat zde.

O své zkušenosti a názory se během webináře podělili poradce prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP) p. Dušan Švarc, viceprezident Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR p. Libor Musil, předseda zahraniční sekce Hospodářské komory p. Ilja Mazánek, prezident České vesmírné aliance p. Petr Bareš, výkonný ředitel Moravského leteckého klastru p. Petr Tomášek či výkonný ředitel Asociace leteckých výrobců, p. Zbyněk Hruška. Na indické straně seznámila přítomné účastníky s investičním prostředím a systémem pobídek pro investory svazového státu Karnátaka paní komisařka pro průmysl Gunjan Krishna, na kterou navázalo 5 významných indických firem z oboru.

Mezi českými firmami nechyběly takové, jako PBS Group, TATRA Trucks a.s., Eldis či Transcon.

Tento virtuální webinář je další ze společných akcí ve spolupráci našeho úřadu, Ministerstva obrany ČR a zahraničních kanceláří CzechTrade v Mumbai a v Bengalúru v rámci tzv. „Akčního plánu ekonomické diplomacie v koronavirové době“, prostřednictvím kterého se Velvyslanectví snaží o podporu jednotlivých odvětví organizováním oborově zaměřených virtuálních akcí. Domníváme se totiž, že i v této době nelze nečinně čekat a zejména fázi vstupu na trh a podporu u státních institucí je třeba stimulovat v neméně aktivním pojetí.

V případě zájmu o zařazení určitého oboru a účast na virtuálních konferencích organizovaných Velvyslanectvím České republiky v Dillí kontaktujte obchodní úsek e-mailem commerce_delhi@mzv.cz

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Dillí (Indie). Autor: Milan Dostál, ekonomický diplomat.

• Teritorium: Asie | Indie | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Letecký průmysl

Doporučujeme