Obchodní a investiční webinář se uskutečnil ve spolupráci s indickým státem Harijána

Dne 20. srpna 2021 uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Dillí ve spolupráci s agenturou CzechTrade webinář na téma obchodní a investiční spolupráce mezi Českou republikou a indickým svazovým státem Harijána.

Hlavním hostem tohoto webináře byl náměstek ministra průmyslu Harijány p. Yogendra Choudhary, po jehož boku vystoupil rovněž velvyslanec Milan Hovorka či ředitel Lukáš Martin ze Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Vysoké představitele na obou stranách doplnilo několik českých firem, jako např. HomeCredit, PetroCard, DotGlasses, Oxygen Biotech či Let. Podnikatelský a investiční inkubátor pak prezentoval Luboš Ulč ze zahraniční kanceláře CzechTrade v Mumbai. S prezentací za podnikatele v ČR pak vystoupil Lukáš Martin, ředitel Sekce mezinárodních vztahů Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Na indické straně vystoupili zástupci vlády svazového státu Harijána se svými prezentacemi na téma perspektivních sektorů v tomto státě. Mezi nimi nechyběl např. farmaceutický průmysl, automobilový průmysl anebo zpracovatelský průmysl. S investičními příležitostmi pak zúčastněné seznámil Dr. A. P. Pandey, generální ředitel Úřadu pro zahraniční ekonomickou spolupráci vlády státu Harijána.

Podpora Velvyslanectví České republiky v Dillí však přípravou a realizací samotného webináře nekončí. Již nyní je v kontaktu jak s účastníky webináře, tak s indickou stranou a připravuje návazná jednání.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Dillí (Indie).

• Teritorium: Asie | Indie | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Investice

Doporučujeme