Obchodní příležitosti v australském státě Victoria

Dne 22. dubna 2021, v předvečer slavnostního otevření Honorárního konzulátu v Melbourne, proběhl v prostorách Sokol Melbourne obchodní seminář „Czechs Back on Tracks – Growing the Czech Business Presence in Victoria“.

Za účasti velvyslance České republiky H.E. Tomáše Duba, honorární konzulky Lenky Allen, zástupce generální konzulky pro obchodní agendu Generálního konzulátu v Sydney Tomáše Káry a ředitelky kanceláře agentur CzechTrade a CzechInvest v Sydney Alice Fibigrové své aktivity ve státě Victoria představili zástupci a distributoři českých firem – Draslovka Services, Innovative Meat Processing (Mauting), Anderson Aviation a Edge Aviation (BRM Aero), EcoKit, Austin Detonator a EBL (české pivo). 

Seminář jako první vlaštovku k podpoře obchodních aktivit ve státě Victoria po odeznění pandemie COVID-19 uspořádal Generální konzulát Sydney ve spolupráci s Velvyslanectvím v Canbeře, Honorárním konzulátem v Melbourne a podporou Sokol Melbourne.

Seminář zahájil velvyslanec ČR Tomáš Dub, který představil nově jmenovanou honorární konzulku pro stát Victoria Lenku Allen. Následovala prezentace zástupců Generálního konzulátu Sydney a ředitelky zahraniční kanceláře CzechTrade/CzechInvest v Sydney, kteří představili nástroje k podpoře vstupu a aktivit firem na místním trhu včetně již realizovaných projektů ekonomické diplomacie a dalších akcí. Seminář poskytl prostor zástupcům a distributorům českých firem představit historii firem, jejich působení na trhu a perspektivy dalšího rozvoje. V rámci networkingové části večera zástupci firem měli příležitost konzultovat své obchodní aktivity jak přímo s velvyslancem, tak i konzulem pro obchodní agendu a ředitelkou zahraniční kanceláře CzechTrade/CzechInvest.

Seminář nabídl vhled do stávajících aktivit a plánů firem, zároveň dovolil účastníkům seznámit se se způsoby podpory ze strany české ekonomické diplomacie a prodiskutovat možné budoucí společné projekty.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sydney (Austrálie). Autor: Tomáš Kára, ekonomický konzul.

• Oblasti podnikání: Investice

Doporučujeme