Ocenění Českých Exportérů zná vítěze. Finalisté vyvezli zboží a služby za desítky miliard

Medailonky vítězů Ocenění Českých Exportérů

Malá společnost

1. místo – Kv.Řezáč, s.r.o., Martina Kyselková, jednatelka

Firma navazuje na stoletou tradici textilní výroby a šedesátileté zkušenosti výroby uzlových sítí. Jako ryze česká soukromá firma funguje od roku 1992.  Vyrábí sítě a provaznické výrobky podle evropských norem a standardů, a to vše z kvalitních surovin a materiálů.  Svoji pevnou pozici si firma drží nejen na českém, ale i na evropském trhu. Produkty firmy jsou určeny pro sportovní i průmyslová použití a splňují všechna přísná kritéria a normy. Zahrnují sítě pro ochranu balkonů a památek, pro dekorace interiérů, voliéry, ochranu nákladu, pro převoz šrotu nebo odpadu, ochranu hřišť a sportovišť. Firma také vyrábí šplhací lana a sítě, lanové a transportní sítě, šplhací žebříky, sítě na branky, hřiště i na pláž, houpací sítě, přetahovací lana, švihadla, pěstitelské a chovatelské sítě, sítě proti pádu osob nebo těžkých předmětů, golfové sítě, klece na baseball i šplhací pyramidy. Veškeré výrobky jsou testovány a opatřeny bezpečnostním certifikátem podle mezinárodních norem.

2. místo – MOUKA TIŠNOV, s.r.o., Hana Brázdová, ředitelka a jednatelka

Mouka Tišnov je česká rodinná společnost s tradicí od roku 1842. Vyrábí a dodává do celého světa popruhy, jež jsou ve výbavě horolezců na celém světě. Jsou využívány při paraglidingovém a balónovém létaní, ve sportovních odvětvích, v automobilovém průmyslu, zn. Škoda, Volvo, v kynologii, chovatelství i zdravotnictví. Ročně vyrobí 900 druhů popruhů pro 1000 zákazníků. Společnost je od roku 1999 držitelem mezinárodního certifikátu kvality ISO 9001. Ve firmě si postavili výrobní halu s fotovoltaickou elektrárnou, investují do nových strojů a technologií. Letos oslaví 30leté výročí od obnovení rodinné tradice svých předků, kteří textilní výrobu v Tišnově započali. Nyní ve firmě pracuje 5. a 6. generace rodiny. Svých výborných výsledků dosahuje společnost bez zahraničního kapitálu, jen s českými lidmi a úspěšně tak konkuruje na zahraničních trzích.

3. místo – Holek Production s.r.o., Vladimír Pustina, obchodní ředitel

Holek Production je malá rodinná výrobní firma, která se se svými napařovacími mandly soustředí na export. Své výrobky dodává od Nového Zélandu a Austrálie až po západní pobřeží Kanady a USA. A dále od jižní Afriky až po Island. Hlavní odběratelé jsou ale samozřejmě v Evropě. Společnost dodává výrobky nejen do EU, ale i do států mimo EU, např. do Spojeného království Velké Británie. Společnost Holek Production je jasným příkladem, že i malé firmy mohou šířit slávu českých konstruktérů a pracovníků po celém světě.

Zpět na začátek

Střední společnost

1. místo – Czech Games Edition s.r.o., Petr Murmak, zakladatel a CEO

Firma Czech Games Edition, která vznikla v roce 2007 patří ke světové špičce v oboru vývoje a produkce moderních deskových her převážně českých a slovenských autorů. Zakládá si na inovativních herních návrzích a tuzemské výrobě. Do firemního portfolia patří desítky her a jejich rozšíření, mezi nimi například Through the Ages, Ztracený ostrov Arnak, Alchymisté nebo Krycí jména. Právě hra Krycí jména vyhrála řadu mezinárodních ocenění včetně nejprestižnějšího Spiel des Jahres (Hra roku, 2016) a do dnešního dne se dočkala lokalizace ve 44 jazycích a slaví tak úspěch po celém světě s více než 10 miliony prodaných kusů.

2. místo – Actum, s.r.o., Ratibor Líbal, Managing Partner

ACTUM Digital je technologická digitální agentura vyvíjející pokročilá digitální řešení pro správu a zlepšování zákaznické zkušenosti, obchodu a dat. Díky desítkám let zkušeností z IT prostředí pro klienty buduje systémy postavené na synergických kombinacích špičkových technologií od firem Sitecore, Microsoft, Google, Kentico, SAP a AWS. Zaměřuje se na západní trhy, kde mezi její nejúspěšnější projekty patří globální CMS systém pro společnost METRO AG. Firma aktivně poukázala na nedostatky digitalizace státu, kdy pod vedením CEO Tomáše Vondráčka v roce 2020 uspořádala veřejný hackathon, během kterého za víkend vznikl návrh systému e-shopu s dálničními známkami.

3. místo – TEREZIA COMPANY s.r.o., Zdeněk Sváta, výkonný ředitel

Česká rodinná společnost TEREZIA COMPANY se zabývá vývojem, výrobou a distribucí vlastních doplňků stravy ze zdraví prospěšných hub a rostlin, zdravotnických prostředků, kosmetiky a kořenících směsí VEGI.V roce 1990 ji založila Ing. Terézia Svátová a výkonným ředitelem je její syn Ing. Zdeněk Sváta. Všechny produkty jsou vyráběny ve vlastní certifikované výrobě z přírodních zdrojů získaných od prověřených dodavatelů. Mezi nejznámější produkty patří Hlíva ústřičná s rakytníkovým olejem a RAKYTNÍČEK multivitaminové želatinky. Produkty jsou v nabídce lékáren v ČR a na Slovensku. Právem se TEREZIA COMPANY řadí mezi TOP výrobce doplňků stravy. Své produkty také exportuje do více než 15 zemí světa. Prvotřídní kvalita a maximální spokojenost zákazníků byly, jsou a budou hlavní hodnoty této firmy.

Zpět na začátek

Velká společnost

1. místo – CIDEM Hranice, a.s., Tomáš Vavřík, předseda představenstva

Akciová společnost CIDEM Hranice vyrábí ve svém závodě v Hranicích na Moravě cementotřískové desky známé pod značkou CETRIS®. Výrobní kapacita linky je 55 000 m3 desek ročně. V současné době je tak společnost největším výrobcem cementotřískových desek v Evropě. Desky CETRIS® nachází uplatnění v montovaných stavbách, jsou ideální pro technologie suché výstavby, pro stavby v náročných klimatických podmínkách a tam, kde je požadována nehořlavost materiálu. Desky CETRIS® jsou určeny mimo jiné pro podlahové systémy, odvětrané fasády, protipožární aplikace, akustické obklady, podhledy, stěny, příčky, protihlukové stěny. Firma klade velký důraz na kvalitu svých produktů, protože špičková kvalita výrobků je hlavní podmínkou pro obhájení a udržení současného postavení na evropském trhu. 

2. místo – ASP GROUP s.r.o., Jan Mertl, výkonný ředitel

ASP Group s.r.o. je ryze česká společnost s 20letou tradicí na trhu a je jedním z největších distributorů čtyřkolek a příslušenství v EU. Sídlo společnosti a centrální sklad se nachází v novém moderním logistickém areálu v Letkově u Plzně. V rámci upevňování pozice na trhu a neustálého rozvoje byly v roce 2013 založeny dceřiné společnosti v Rumunsku a Polsku, které pomáhají v distribuci produktů na lokálních a okolních trzích. Společnost má 55 zaměstnanců v ČR a za posledních 5 let prodala více než 25 tisíc kusů strojů po celé Evropě a také uvedla na trh několik vlastních produktů příslušenství.

3. místo – ALBI Česká republika a.s., Antonín Kokeš, spoluzakladatel a majitel

Tradiční česká společnost Albi, která oslavila již 30 narozeniny. Přináší na trh zábavné i poučné hry, voňavé svíčky, mazlivé plyšáky nebo třeba přáníčka pro každou příležitost. Působí v Česku, na Slovensku i v Polsku. Jsou držitelem řady ocenění, například několikanásobným vítězem Hračky roku. Motto společnosti zní „Přijďte si k nám pro radost!“

Zpět na začátek

CENA ZA NEJVĚTŠÍ POTENCIÁL – pod patronací ENTERPRISE INVESTORS

HOKAMI CZ, s.r.o., Josef Suska, CEO

Firma HOKAMI CZ je rodinou firmou sídlící v Liberecké kotlině s výhledem na majestátní vysílač Ještěd. HOKAMI poskytuje kompletní servis v oblasti výroby a osazení desek plošných spojů již od roku 1991. Vzhledem k rozsáhlým dlouhodobým investicím jsou schopni vyrobit a dodat, jakkoliv složitou elektroniku, respektive hotový výrobek dle dokumentace a přání zákazníka. Jejich produkty můžete najít doslova všude: v satelitních přístrojích, letadlech, automobilovém průmyslu, medicínských přístrojích, průmyslových strojích, vojenské technice, domácích spotřebičích a v mnoha dalších přístrojích. V současné době Hokami zaměstnává více než 300 zaměstnanců na výrobní ploše o rozměrech 8500 m2. HOKAMI CZ vyváží mj. do všech zemí G7, Číny, Indie, Brazílie a mnoha dalších.

CENA ODPOVĚDNÉHO PODNIKÁNÍ – pod patronací CRIF – CZECH CREDIT BUREAU

EBAS spol. s r.o., Antonín Sahula, ředitel

Společnost EBAS spol. s r.o. je rodinná firma z Benešova u Prahy, která byla založena již v roce 1991. Zabývá se návrhem, vývojem, testováním a výrobou kovových dílů, výlisků, svařenců, montovaných sestav pro stavebnictví, automobilový, elektrotechnický i jiný průmysl. Obvyklými výrobky jsou polotovary, které vstupují do výrobků zákazníků, z různých koutů světa. Velký důraz klade společnost na udržitelnost, minimalizaci a recyklaci odpadů vznikajících při výrobě a dopadů výroby a dopravy na životní prostředí. Část jejich výrobků míří do Evropských zemí, velká část pak do USA, zemí jihozápadní Asie a do Jižní Koreje.  

CENA E-COMMERCE – pod patronací INCA COLLAGEN

KAISER COMPANY s.r.o.

Kamil Kaiser, jednatel Společnost KAISER COMPANY s.r.o. funguje pod jménem majitele sice jen několik let, ale uzení je rodinnou tradicí přes tři generace. Společnost se již 30 let zabývá výrobou nerezových udíren, a kromě Česka je úspěšně prodává i v Německu, ve Francii, v Rakousku či na Slovensku. Díky vlastním e-commerce nástrojům, na které se v posledních letech zaměřili, mají pod kontrolou velkou část trhu a prodej zajišťují bez potřeby lokálních distributorů. Díky tomu mají pod kontrolou celý proces od vývoje a výroby, přes budování značky v konkrétních zemích, až po zákaznický servis, který kompletně zajišťují z českých kanceláří. Umožňuje jim to vysokou míru flexibility v reakcích na konkrétní potřeby zákazníků, ať už jsou odkudkoli a v neposlední řadě tak mohou uspořené distributorské marže investovat do servisu pro zákazníky.

Redakčně upravená tisková zpráva HELAS

Zpět na začátek

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme