Ochranné prostředky ze Zlína míří do speciálních sanitek v Jižní Koreji

Perinatologické vaky pro bezpečný transport novorozenců, které vyrábí firma EGO Zlín, zaujaly na největším jihokorejském veletrhu protipožárních ochranných prostředků Fire & Safety Expo Korea 2023.

V případě úspěšného obchodu se stanou výbavou speciálních sanitních vozů v každém regionu Jižní Koreje. Export na jihokorejský trh řeší EGO Zlín skrze lokálního partnera, který prosazuje toto vybavení do projektu nákupu a výstavby speciálních sanitních vozů určených pro transport matky a dítěte.

Veletrh Fire & Safety Expo Korea | Foto: Velvyslanectví ČR v Soulu

Portfolio zlínské společnosti zahrnuje také prostředky ochrany před nákazami a viry, jako jsou izolační transportní vaky, ochranné obleky pro zasahující personál či izolační komory pro hospitalizaci osob.

ExportMag.cz: V Německu zaujala hra pro nevidomé, ti se podílejí i na jejím vývoji

Veletrh Fire & Safety Expo Korea v korejském Daegu se konal jak ve spolupráci s National Fire Agency (korejská instituce zastřešující požární sbory), tak ministerstvy zodpovědnými za zvládání krizových situací. Je proto ideálním místem pro představení podobných produktů při expanzi na korejský trh. „V letošním roce se veletrhu zúčastnilo na 378 vystavovatelů z 30 zemí, což je nejvíce v naší historii,“ sdělila na toto téma Grace Goo z organizačního týmu. „Rovněž rekordní je počet stánků, který se letos vyšplhal na 1372,“ dodala.

Největší překážkou je certifikace

Segment ochranných prostředků dosáhl v roce 2022 v Jižní Koreji výnosů ve výši 1,3 mil. USD. Meziročně vzrostl o 0,7 % a rostoucí trend se očekává i do budoucna. Mezi ty v současnosti nejžádanější produkty patří systémy pro hašení elektrických vozidel, hasičské vozy a protipožární systémy založené na internetu věcí (IoT). Jde o označení pro síť fyzických zařízení, například vozidel nebo domácích spotřebičů, která jsou vybavena elektronikou umožňující jim se propojit, vyměňovat si data a zefektivnit tak jejich chod. Úspěch slaví například také drony a roboti pro hasičské sbory.

Firma Ego Zlín zabodovala v Koreji na veletrhu se svými perinatologickými vaky. | Foto: Velvyslanectví ČR v Soulu

Největší překážkou, které společnosti při vstupu na tento trh čelí, je zisk certifikace Korea Fire Institute, úřadu, který určuje standardy požárních a bezpečnostních zařízení v Koreji. Pozor je třeba si také dávat na složitý systém veřejných zakázek, cenovou konkurenceschopnost, jazykovou lokalizaci a dostatečnou kvalitu místních obchodních partnerů.

Další důležité informace k tomuto odvětví korejského trhu je možné získat na stránkách KLRI (Korea Legislation Research Institute) a National Fire Research Institute of Korea (pouze v korejštině). V případě zájmu mohou české společnosti kontaktovat obchodní oddělení zastupitelského úřadu ČR v Soulu na adrese: commerce_seoul@mzv.cz.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Soulu (Korejská republika). Autor: Jakub Kopecký, ekonomický specialista.

• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Zdravotnická technika

Doporučujeme