Olomoucký kraj podpoří projekty v cestovním ruchu. Peníze půjdou na rozvoj infrastruktury

Lepší podmínky pro cykloturistiku, kvalitnější zázemí v kempech nebo nová parkoviště a přístupové cesty k turistickým cílům – to vše ještě letos díky podpoře Olomouckého kraje. Žadatelé o dotaci převzali smlouvy o poskytnutí financí na svoje projekty v úterý 28. května z rukou krajského zastupitele pro oblast cestovního ruchu Vladimíra Lichnovského.„Je skvělé, že počet návštěvníků, kteří do našeho kraje zamíří, každoročně stoupá. Abychom mohli tento pozitivní trend udržet, musíme investovat do turistického zázemí. A právě to je smyslem nově rozdělených dotací,“ řekl krajský zastupitel Vladimír Lichnovský.

V dotačním titulu Podpora cestovního ruchu v turistických regionech Jeseníky a Střední Morava bylo k dispozici celkem šest miliónů korun. Ty si mezi sebe rozdělí třináct úspěšných žadatelů. Jedním z nich je Mikroregion Konicko.

„V rámci projektu vznikne osm zastřešených odpočívadel kolem cyklotras, které byly s podporou Olomouckého kraje vyznačeny v roce 2018, a také kolem tras pro pěší turisty. Dále vzniknou dvě nabíjecí stanice pro elektrokola,“ uvedl předseda Mikroregionu Konicko a zároveň místostarosta Konice Jaroslav Procházka.

Díky krajské dotaci vznikne například také parkoviště pro 140 aut v Dolní Lipové, v autokempu Žralok v Plumlově zahájí stavbu vodovodu i kanalizace a Rychlebské stezky se rozrostou o zbrusu novou trasu v kanadském stylu.

• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas | Služby

Doporučujeme