Polští odborní novináři navštívili 61. mezinárodní strojírenský veletrh v Brně

Velvyslanectví ČR ve Varšavě zorganizovalo ve dnech 7.–9. října 2019 incomingovou misi třech polských novinářů na Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) v Brně. Cílem projektu bylo podpořit medializaci tohoto největšího strojírenského veletrhu ve střední Evropě a českého strojírenského průmyslu v polských odborných médiích.Mise se uskutečnila formou projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) s finanční podporou Ministerstva zahraničních věcí ČR. Letošní MSV byl poprvé v historii s Českou národní expozicí „Czech Republic: The Country for The Future“,  kde se pod jednou střechou představilo a služby podnikatelům a živnostníkům poskytovalo třináct státních organizací.

Letošního ročníku se zúčastnila rovněž celá řada nejvyšších ústavních činitelů, včetně premiéra Andreje Babiše, místopředsedy vlády a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka a mnoha dalších ministrů, poslanců, senátorů a dalších představitelů veřejné správy.

Polští novináři se zúčastnili rovněž slavnostního otevření České národní expozice, tiskové konference premiéra Babiše, ministra Havlíčka a státního tajemníka Ministerstva zahraničních věcí ČR Staška. Zúčastnili se rovněž slavnostního odhalení sochy 1. československého prezidenta T. G. Masaryka na brněnském výstavišti a slavnostního společenského večera u příležitosti 60. mezinárodního strojírenského veletrhu, kde byla rovněž předána ocenění vybraným vystavovatelům.

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a více než 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 50 % vystavovatelů a 10 % návštěvníků. Návštěvnost je vysoce odborná, přes 70 % návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu. Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu.

Hlavním tématem letošního MSV byl Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. V roce 2019 se souběžně s MSV konaly rovněž veletrhy Transport a Logistika a ENVITECH. Zvýrazněným tématem veletrhu ENVITECH byla cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Jde o trend, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje, a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem.

MSV v Brně je tradičně věnována vysoká mediální pozornost, na akci se akredituje přibližně 300 novinářů. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Varšavě (Polsko). Autor: Petr Darmovzal, obchodně-ekonomický rada.

• Teritorium: Evropa | Polsko | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Služby

Doporučujeme