Pomoc s vykrytím nedostatku specialistů


  • Země: KR – Korejská republika
  • Datum zveřejnění: 04.03.2019

Ústecké společnosti Adler Czech a Infinity Energy, děčínský Chart Ferox a mostecká Grid Consulting & Trading přijmou od září až 10 talentovaných jihokorejských studentů ze školy Kyungju Business High School.

Studenti přijedou na tříměsíční pracovní stáž zejména na IT pozice. Když se osvědčí, školu ukončí dříve a budou moci ve firmách a v regionu zůstat. Memorandum o spolupráci podepsaly zúčastněné firmy spolu se zástupci korejské školy a zástupcem města Ústí nad Labem v pátek 1. března v Inovačním centrum Ústeckého kraje.

Pracovní stáže s korejskými studenty pomohou firmám řešit nedostatek IT specialistů, studentům zase pomohou získat praxi i zkušenosti z jiné země.

Pracovní stáže korejských studentů v Ústeckém kraje se realizují v rámci projektu Global Internship Programme. Platí jej zčásti korejská vláda, zčásti samotné firmy. Iniciátorem programu je společnost Elyse Consulting Korea, Inc., které Inovační centrum Ústeckého kraj ve spolupráci s agenturou CzechInvest pomáhá projekt v regionu rozběhnout.

Zdroj: ICUK
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Soulu

Souborové přílohy

Pravidelné novinky e-mailem