Precizní zemědělství a představení českých řešení Argentině a dalším zemím

Dne 24. listopadu 2020 zorganizovalo Velvyslanectví ČR v Buenos Aires prezentaci českých firem, tentokrát z oblasti moderních technologií v zemědělství. Prezentace se zúčastnily firmy Cleverfarm, Agdata, Roboauto a Lesprojekt, které účastníkům představily nejmodernější trendy v oboru.

Akce se kromě českých firem zúčastnilo asi třicet firem a organizací z Argentiny, Uruguaye a Paraguaye, které po skončení akce projevily zájem s českými firmami dále spolupracovat.

Zemědělství hraje v Jižní Americe stále zásadní roli na tvorbě HDP. Pro místní zemědělce je tedy důležité udržovat krok se světem v oblasti moderních technologií a tzv. precizního zemědělství. Z tohoto důvodu česká ambasáda v Buenos Aires zorganizovala prezentaci českých firem, které v regionu mají potenciál uspět, případně už jsou zde přítomny.

Během akce byly představeny různé druhy řešení od analýzy družicových snímků, přes zisk informací pomocí senzorů až po dálkově ovládané stroje a zařízení.

Akce navazuje na obdobnou prezentaci českých firem z oblasti e-commerce. Snahy o rozvoj ekonomických vazeb pokračují i v dalších dnech, kdy Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s argentinskou a uruguayskou ambasádou organizuje akci pro místní startupovou scénu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Buenos Aires (Argentina). Autor: Radek Hovorka, diplomat.

• Teritorium: Amerika | Argentina | Paraguay | Uruguay | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Zemědělství a lesnictví

Doporučujeme