Přes 400 vystavovatelů z 30 zemí se zúčastnilo veletrhu ProPak Vietnam 2023

Společnost Informa Markets zahájila 16. mezinárodní výstavu obalové techniky ProPak Vietnam 2023. Veletrh proběhl ve dnech 8.–10. listopadu 2023 v Saigon Exhibition and Convention Center (SECC) v Ho Či Minově Městě.

ProPak Vietnam letos přilákal více než 400 vystavovatelů z 30 zejména vyspělých zemí, jakými jsou USA, Velká Británie, Francie, Německo, Itálie aj. Veletrhu se zúčastnila také jedna česká firma.

Ilustrační fotografie

Podle údajů organizátora se předpokládá, že vietnamský trh s plastovými obaly se během pěti let rozšíří z 10 mil. tun vyrobených v roce 2023 na 15 mil. tun v roce 2028, s průměrným ročním tempem růstu 8,5 %. U papírových obalů se očekává ještě výraznější růst hodnoty z 2,4 mld. USD v roce 2023 na 3,8 mld. USD v roce 2028, s tempem růstu 10 %. Obaly pro potravinářský a nápojový průmysl si na trhu udrží významný podíl.

ExportMag.cz: Namíchat si müsli po svém? „Zábavné pochoutky“ firmy Mixit uspěly i ve světě

Součástí akce ProPak Vietnam je kromě výstavy také série konferencí, specializovaných a technických seminářů zahrnujících různé aspekty zpracovatelského a obalového průmyslu. Příkladem byla konference na téma: „Inteligentní balení pro Asii a Tichomoří a jak z těchto technologií může těžit Vietnam“, nebo seminář k otázkám „Optimalizace zpracování a technologie balení pro zlepšení efektivity výroby a snížení dopadů na životní prostředí.“

Autor: Luboš Marek, místní zástupce ČR pro agro-potravinářství, velvyslanectví ČR v Hanoji. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

• Teritorium: Asie | Vietnam | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl

Doporučujeme