Prezentace prvních elektrifikovaných modelů firmy Škoda Auto v Nizozemsku

Pro své celoevropské představení prvních dvou elektrifikovaných modelů Superb iV a Citigo iV si firma Škoda Auto zvolila prostředí Westbroekparku v nizozemském Haagu. Místo nebylo vybráno náhodně – Nizozemsko je jednou z vedoucích zemí na poli elektromobility a svoji infrastrukturou dobíjecích stanic poskytuje pro provoz elektrických automobilů potřebné zázemí.Týdenní prezentační akce se zúčastnilo více než 250 novinářů z celkem 22 evropských zemí; po příletu na amsterdamský Schiphol absolvovali jízdu 50 km po dálnici hybridním Superbem do Haagu, kde pak měli možnost si v městském provozu vyzkoušet plnoelektrické Citigo. Prezentace se zúčastnili také novináři z České republiky. Expozici navštívil i ekonomický diplomat zastupitelského úřadu ČR v Haagu, který zde rovněž využil možnosti zkušební jízdy jedním z vozidel Citigo iV.

Elektromobilita je klíčovým pilířem strategie udržitelnosti „GreenFuture“ společnosti Škoda Auto. Již v roce 2025 by mělo být elektrifikováno až 25 % všech dodaných vozů a emise CO2 celého vozového parku by měly být ve srovnání s rokem 2015 sníženy o 30 %. Po premiéře modelů Citigo iV a Superb iV se sortiment do konce roku 2022 zvýší na více než deset elektrifikovaných modelů. V příštích pěti letech firma vynaloží na vývoj elektrických vozidel a nových služeb mobility celkem dvě miliardy eur.

Nizozemsko aktuálně představuje pro automobily Škoda významný trh – v r. 2018 zde firma prodala 18 800 automobilů, což představovalo 4,2 % podílu na trhu (historického rekordu bylo dosaženo v letech 2011 a 2014, kdy počet prodaných automobilů přesáhl v obou případech dvacet tisíc ks). Nejúspěšnějším modelem je Škoda Octavia, následovaná Škodou Fabia.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Haagu (Nizozemsko). Autor: Petr Kvaček, ekonomický diplomat.

• Teritorium: Evropa | Nizozemsko | Zahraničí

Doporučujeme