Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek

Přinášíme Vám příklady inovativních nabídek a poptávek v původním znění zprostředkovávaných EEN českým podnikatelům.

Enterprise Europe Network (EEN) působí ve více jak 60 zemích světa a v ČR je zastoupena konsorciem šesti partnerů koordinovaném Technologickým centrem AV ČR.

Níže uvedený fragment nabídek a poptávek pochází z mezinárodní databáze sítě Enterprise Europe Network (EEN), na kterou je napojeno více než 600 partnerů sítě. Tito partneři zprostředkovávají nabídky a poptávky z různých oborů zejména malým a středním podnikům v rámci svého regionu. 

Máte ve firmě na starosti technologický rozvoj nebo obchodní aktivity a měli byste zájem o nové partnery v zahraničí?  Pak je databáze určena právě Vám. Mezinárodní databázi si můžete procházet sami a pokud najdete nabídku nebo poptávku, která Vás zajímá, a nebo máte zájem zadat vlastní nabídku resp. poptávku, kontaktujte EEN: Barbora Vacátková, info.een@tc.cz. Služby jsou bez poplatku. Vstup do databáze EEN (volný vstup, bez registrace):

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN

Výber poptávek – květen 2023

Nabídka: Korejská společnost specializující se na cloudové platformy a systémy pro správu energie založené na DNA hledá v ČR partnery

Ilustrační fotografie

Korejská společnost, která se specializuje na cloudové platformy a systémy pro správu energie založené na DNA (Data, Network, Artificial Intelligence), hledá v ČR partnery, kteří budou mít na starosti distribuci služeb jejich platformy a IoT zařízení. Ideálně jde o poradenské podniky se zkušenostmi v oblasti nulové energie nebo zelených budov, případně firmy se svými stávajícími produkty, jako jsou inteligentní měřiče, které budou distribuovat korejská IoT zařízení a jejich platformy služeb.

Posláním společnosti KevinLAB je umožnit lidem vizualizovat energii. Firma věří, že klíčem k úspěchu jsou znalosti a díky její platformě mohou být uživatelé lépe informováni o svých vzorcích spotřeby energie a následně činit vědomá rozhodnutí, která jim pomohou snížit spotřebu energie.

Jde celkem o čtyři služby platformy:

 • HEMS (systém správy energie v domácnosti), který je k dispozici jak pro tým správců nemovitostí, tak pro obyvatele
 • BEMS (systém řízení spotřeby energie v budově), který lze přizpůsobit potřebám klienta
 • FEMS (systém řízení spotřeby energie v továrně)
 • REMS (systém řízení obnovitelných zdrojů energie), který mohou využívat jak podniky, tak obyvatelé, kteří chtějí využívat obnovitelné zdroje energie

Jejich platforma využívá technologie, jako je digitální dvojče, big data, strojové učení a umělá inteligence, které uživatelům pomáhají předvídat a simulovat spotřebu energie, aby dosáhli co nejoptimálnějšího a nejefektivnějšího využití energie, protože se snaží posílit postavení lidí, pokud jde o jejich vzorce využívání energie.

Výhody těchto platforem:

 • Přizpůsobení – umožňuje klientům vybrat si, jaké funkce potřebují
 • Uživatelsky orientované rozhraní – BMS na trhu jsou obvykle složitější, zatímco my přejímáme moderní a uživatelsky orientované rozhraní
 • Úspornost – Modularizace a řešení „vše v jednom“ od plánování a návrhu až po instalaci pomáhá snižovat čas a náklady
 • Inteligentní monitorování a řízení – Měření množství energie a vytváření předpovědí na základě údajů z minulosti, řízení zařízení pomocí technologií big data a AI
 • Snadná údržba – Nepřetržité monitorování umožňuje rychlou údržbu a reakci na reklamace díky tomu, že je založeno na cloudu

Firma poskytuje také zařízení IoT využívající technologii LPWA LORA.

Mezinárodní spolupráce

Spolupráce v minulosti

 • MoU agreement s anTuo Science & Technology Co. Ltd, Čína
 • MoU agreement s DNA Energie, Malajsie
 • MoU agreement s QuBIT Interactive InC, Malaysia
 • Serbia Regional Heating Solutions ve spolupráci s KTC and Korea District Heating Corp

Současná spolupráce

 • V jednání je podpis memoranda o porozumění se španělskou společností Safecor Ingenieria, která v současné době spolupracuje na poskytnutí jednoduché platformy pro své senzory a na poskytování platforem pro řízení spotřeby energie v místních budovách.
 • Jednání s několika společnostmi v Srbsku o využití platforem pro správu energie.

Koho korejská strana hledá

Korejská společnost hledá partnery v regionu východní Evropy, zejména v zemích jako je Česká republika, Polsko a Řecko. Velmi přínosná by byla také spolupráce s partnery z Německa, kteří jsou silní v oblasti technologií pro energetickou účinnost.

Rádi by získali partnery, kteří budou mít na starosti distribuci služeb jejich platformy spolu s jejich zařízeními IoT. Ideální by byly poradenské společnosti se zkušenostmi v oblasti nulové energie nebo zelených budov, případně společnosti se svými stávajícími produkty, jako jsou inteligentní měřiče, které budou distribuovat korejské IoT zařízení a nabízené platformy služeb.

Firemní katalog je k dispozici na vyžádání u RHK Brno. V případě zájmu o spolupráci je nutné do 30. června zaslat kontaktní údaje a stručné představení firmy v angličtině na e-mail hrdlicka@rhkbrno.cz. Tyto informace následně budou předány jejímu korejskému zástupci, který poté bude k dispozici pro další komunikaci.

Nabídka: Jihokorejský výrobce a distributor kuchyňského nádobí hledá importéra z ČR

Ilustrační fotografie

Jihokorejský výrobce, distributor a vývozce kvalitního kuchyňského nádobí hledá importéra z ČR, který má zájem dovážet jejich produkty a distribuovat je na český a evropský trh.

Firma Jin Young ENC byla založena v lednu 2003 a provozuje domácí distribuci i export do zahraničí. Výrobky kuchyňského nádobí, které navrhla a vyvinula, vyváží pod pod vlastními značkami, jako jsou KOHAS a Ordin, do USA, Číny, Hongkongu, Singapuru, Vietnamu, Kanady atd. Její produkty se prodávají online a ve velkých obchodních domech (např. Lotte a Hyundai atd.) na domácím korejském trhu.

Výrobky KOHAS jsou korejské kuchyňské náčiní dobré kvality, které podléhá neustálému vývoji, důkladné kontrole kvality a propracovanému designu.

V případě zájmu o spolupráci je nutné do 30. června zaslat kontaktní údaje a stručné představení firmy v angličtině na e-mail hrdlicka@rhkbrno.cz.

Tyto informace následně budou předány jejímu korejskému zástupci, který poté bude k dispozici pro další komunikaci.

Nabídka: Jihokorejská společnost nabízející kosmetické přípravky hledá distributory v ČR

Ilustrační fotografie

Jihokorejská společnost specializující se na kolagen, která nabízí kosmetické přípravky pro péči o pleť a potraviny pro vnitřní krásu, hledá distributory v ČR.

Firma DELLA BORN používá jako hlavní složku kolagen a k jeho sladění pouze prvotřídní ingredience, které jsou prospěšné pro pleť, a vytváří tak výrobky, které jsou skutečně účinné a za rozumnou cenu snadno dostupné pro každého. Má různé zahraniční certifikace a je schválena americkým úřadem FDA, indickou certifikací CDSCO a evropskou certifikací CPNP. Jedná se o atraktivní značku, kterou během krátké doby vyváží do více než 20 zemí.

Další podrobnosti o nabízených produktech najdete sdíleném odkazu DELLA BORN.

V případě zájmu o spolupráci je nutné do 30. června zaslat kontaktní údaje a stručné představení firmy v angličtině na e-mail hrdlicka@rhkbrno.cz.

Tyto informace následně budou předány jejímu korejskému zástupci, který poté bude k dispozici pro další komunikaci či společnou online schůzku přes platformu Zoom.

Nabídka: Železniční IoT řešení pro monitorování infrastruktury a výstavby

Ilustrační fotografie

Dánská společnost hledá v ČR partnery a zákazníky pro svá specializovaná železniční IoT řešení k monitorování infrastruktury a výstavby, ideálně menší inženýrské firmy, které pracují v oblasti železničního průmyslu (koleje i vlaky).

Firma potřebuje takové strategické partnery, kteří by působili jako místní zástupci na místním trhu, ne jako obchodní zástupci, ale jako reprezentanti, kteří by pouze vytvářeli kontakty a shromažďovali informace o trhu, a pokud možno působili jako servisní partneři.

Railmonitor je dánská společnost, kterou založili inženýři s dovednostmi a vývojem fyzických technických monitorovacích produktů a také vývojem softwaru pro obsluhu produktů a analýzu dat, která jsou shromažďována ze senzorů ve fyzických monitorovacích produktech. Byla založena v roce 2015 s ambicí umožnit vlastníkům a dodavatelům infrastruktury zvýšit efektivitu provozu. Její vizí je digitalizace železniční infrastruktury po celém světě a každodenní udržitelnost v železničním průmyslu s posláním zvýšit kapacitu, spolehlivost a nákladovou efektivitu železnic prostřednictvím digitální transformace.

Firma proto poskytuje výběr digitálních řešení, která jejím zákazníkům umožňují přijímat informovaná rozhodnutí a realizovat bezpečné, efektivní a hospodárné projekty.

Railmonitor již působí v osmi evropských zemích, zejména v Dánsku, Rakousku a Nizozemsku.

Pomocí senzorové technologie propojené se správným softwarem mohou vlastníci infrastruktury digitalizovat procesy monitorování železnic a:

 • podporovat a monitorovat činnosti údržby na dálku
 • snížit prostoje údržby a související náklady
 • optimalizovat dlouhodobé plánování údržby
 • snížit náklady na životní cyklus zařízení
 • zjednodušit a harmonizovat postupy údržby
 • zlepšit dostupnost a spolehlivost systému
 • snížit počet poruch a souvisejících zpoždění
 • zlepšit spolupráci mezi zúčastněnými subjekty

Výhody a inovace:

Railmonitor:

 • je orientován na inovace a přináší na trh inovativní softwarové a fyzické produkty
 • narušuje trh novou technologií
 • má významné a známé zákazníky (např. WIENER LINIEN, PEAB, SKANSKA, Österreichische Bundesbahnen, DB apod.)
 • snaží se podporovat životní prostředí tím, že má místní zastoupení
 • nabízí produkty, které zlepšují efektivitu a kvalitu služeb zákazníků vůči cestujícím na železnici

Typ hledaného partnera:

Ideálním partnerem/zákazníkem je malá/menší inženýrská společnost, která již spolupracuje s vlastníky železniční infrastruktury a/nebo dodavateli železniční dopravy.

Partner poskytne společnosti Railmonitors informace o trhu, např.:

 • zná konkurenční podmínky na trhu
 • průběžně slyší, co přichází z poptávek po úkolech a potřebách
 • má silné vztahy budované po mnoho let
 • předpokládá se, že dotyčná osoba je v železničním průmyslu známou a důvěryhodnou osobou
 • ví, jak přistupovat k připravovaným železničním projektům a oslovit vlastníky železniční infrastruktury a dodavatele k jednání o spolupráci

Partner tedy neprovádí tradiční prodejní činnost, ale působí pouze jako zdroj obousměrných informací pro společnost Railmonitor.

Další podrobnosti o nabízených produktech a službách najdete v příloze na webu RHK Brno.

V případě zájmu o spolupráci je nutné do 30. června zaslat kontaktní údaje a stručné představení firmy v angličtině na e-mail hrdlicka@rhkbrno.cz.

Tyto informace následně budou předány jejímu dánskému zástupci, který poté bude k dispozici pro další komunikaci.

Nabídka: Prodej a servis forem pro automotive

Ilustrační fotografie

Čínská výrobní firma hledá pro svůj schválený projekt v Česku potenciálního partnera, který by dokázal zajistit instalaci, údržbu a opravy forem pro automotive průmysl. Zároveň poptává distributora/agenta pro prodej jejich produktů v ČR.

Společnost Dalian Yuhong Smart Science & Technology Co., Ltd je velký soukromý podnik založený v roce 2010 a jeho hlavní činností je vývoj elektronických výrobků, návrh forem, lisování plastových dílů a následné zpracování.

Základní kapitál: 20 miliónů RMB

Umístění kanceláře: Dalian

Počet zaměstnanců: 85

Továrna o celkové rozloze 2000 metrů čtverečních.

Mezi jejich klienty patří: Alpine Electronics Inc. , Daesung Electric Co., Ltd., Muto Electric Co., OMRON (Dalian) Corporation, Shinwa Rules Dalian Ltd., HONDA, TOYOTA, Geely Auto, BIAC Motor, FAW Volkswagen atd. 

Firma nedávno obdržela vzorovou zakázku od japonské společnosti pro jejich závod v Boskovicích a bylo jí naznačeno, že pokud budou schopni zajistit servis a údržbu, existují další možnosti spolupráce. Proto hledají českou společnost/partnera, který by mohl zajistit instalaci a údržbu/opravu forem (v podstatě automobilových forem) a také by mohl být potenciálním obchodním zástupcem/distributorem jejich výrobků.

V případě zájmu o spolupráci je nutné do 31. května zaslat kontaktní údaje a stručné představení firmy v angličtině na e-mail sindelkova@rhkbrno.cz

Tyto informace následně budou předány jejímu zástupci, který poté bude k dispozici pro další komunikaci či společnou online schůzku.