Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek

Přinášíme Vám příklady inovativních nabídek a poptávek v původním znění zprostředkovávaných EEN českým podnikatelům.

Enterprise Europe Network (EEN) působí ve více jak 60 zemích světa a v ČR je zastoupena konsorciem šesti partnerů koordinovaném Technologickým centrem AV ČR.

Níže uvedený fragment nabídek a poptávek pochází z mezinárodní databáze sítě Enterprise Europe Network (EEN), na kterou je napojeno více než 600 partnerů sítě. Tito partneři zprostředkovávají nabídky a poptávky z různých oborů zejména malým a středním podnikům v rámci svého regionu. 

Máte ve firmě na starosti technologický rozvoj nebo obchodní aktivity a měli byste zájem o nové partnery v zahraničí?  Pak je databáze určena právě Vám. Mezinárodní databázi si můžete procházet sami a pokud najdete nabídku nebo poptávku, která Vás zajímá, a nebo máte zájem zadat vlastní nabídku resp. poptávku, kontaktujte EEN: Barbora Vacátková, info.een@tc.cz. Služby jsou bez poplatku. Vstup do databáze EEN (volný vstup, bez registrace):

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN

Výběr poptávek – září 2022

Poptávka: Německá společnost hledá výrobce v oblasti vzduchových filtrů

Ilustrační fotografie

Společnost ze severního Německa, která má kořeny v leteckém průmyslu, vyvinula prototyp systému vzduchových filtrů. Zákazníky tohoto systému budou společnosti, které potřebují biogenní CO2 pro své procesy a/nebo pro strategii snižování emisí uhlíku.

Za účelem výroby malé série těchto zařízení (cca 26 kusů v roce 2023) hledá společnost výrobní partnery z oblasti vzduchových filtrů/klimatizace, inovativních environmentálních technologií a výměny a rekuperace tepla. Vítány jsou odborné znalosti v oblasti inženýrství.

Více informací najdete na webu EEN pod označením BRDE20220815005.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz.

Poptávka: Francouzský podnik hledá partnery pro vývoj nových složení pesticidů s nízkým rizikem

Ilustrační foto

Inovativní francouzský malý a střední podnik vyvíjí a vyrábí přípravky na hubení plevele a účinné látky s nízkým rizikem pro zahrady a zemědělství, vše na bázi organických kyselin z biomasy a účinných látek bez GMO.

Podnik hledá partnery (výzkumné a vývojové laboratoře nebo soukromé společnosti) pro vývoj nových složení přípravků na hubení škůdců a pro provádění testů v reálném terénu. 

Více informací najdete na webu EEN pod označením TRFR20220822006.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz.

Poptávka: Rakouská společnost hledá dodavatele spon do vlasů

Ilustrační fotografie

Rakouská společnost obchodující s produkty pro úpravu vlasů hledá nové evropské dodavatele různých sponek do vlasů. Společnost má zájem o dva typy sponek do vlasů: malou a velkou sponu. První objednávka by měla být 1.000 kusů malých sponek do vlasů a 300 kusů velkých sponek do vlasů.

Společnost má dlouholeté zkušenosti v oblasti elektronického obchodu s různými výrobky a různými společnostmi. Společnost má zájem o dlouhodobý obchodní vztah. 

Více informací najdete na webu EEN pod označením BRAT20220823007.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz.

Poptávka: Litevská společnost hledá ke koupi použité kapalné olejové materiály

Ilustrační fotografie

Litevská společnost, založená v roce 2003, shromažďuje různé odpady z lodí v přístavu Klaipéda a z jiných výrobních objektů a odváží je do stanice pro jejich likvidaci. K jízdě/sběru se používají jak vodní, tak pozemní dopravní prostředky – sběrače a cisterny. Průměrné roční množství sebraných odpadů kontaminovaných ropnými látkami je přibližně 15 000 tun.

Společnost se snaží rozšiřovat rozsah činností a usiluje o zvýšení množství sebraného odpadu kontaminovaného ropnými látkami, který by bylo možné dále rafinovat na využitelné ropné produkty.

Více informací najdete na webu EEN pod označením BRLT20220825009.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz