Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek

Přinášíme Vám příklady inovativních nabídek a poptávek v původním znění zprostředkovávaných EEN českým podnikatelům. Enterprise Europe Network (EEN) působí ve více jak 60 zemích světa a v ČR je zastoupena konsorciem šesti partnerů koordinovaném Technologickým centrem AV ČR.

Níže uvedený fragment nabídek a poptávek pochází z mezinárodní databáze sítě Enterprise Europe Network (EEN), na kterou je napojeno více než 600 partnerů sítě. Tito partneři zprostředkovávají nabídky a poptávky z různých oborů zejména malým a středním podnikům v rámci svého regionu. 

Máte ve firmě na starosti technologický rozvoj nebo obchodní aktivity a měli byste zájem o nové partnery v zahraničí?  Pak je databáze určena právě Vám. Mezinárodní databázi si můžete procházet sami a pokud najdete nabídku nebo poptávku, která Vás zajímá, a nebo máte zájem zadat vlastní nabídku resp. poptávku, kontaktujte EEN: Barbora Vacátková, info.een@tc.cz. Služby jsou bez poplatku. Vstup do databáze EEN (volný vstup, bez registrace):

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN

Výběr poptávek – březen 2021

Nabídka: Německá aplikace usnadňující nákup obuvi online

Německá společnost spojila své síly s renomovaným výzkumným ústavem a vyvinula technologii biometrického měření nohou pro mobilní zařízení. Tato technologie umožňuje uživatelům snadno dimenzovat nohy a určit přesnou velikost obuvi během procesu online objednávání. Prototyp je k dispozici k testování v živém prostředí online obchodu výrobci obuvi nebo maloobchodníky na základě obchodní dohody s technickou pomocí.

Celá nabídka je dostupná v anglickém originále na stránkách EEN. V případě zájmu prosím kontaktujte EEN na info.een@tc.cz

Poptávka: Britský dodavatel National Health Service hledá inovativní produkty, technologie a řešení pro distribuci

Vysoce respektovaný a dobře zavedený britský dodavatel NHS (National Health Service) komunitních a pečovatelských služeb se snaží rozšířit své produktové portfolio. Hledají nová podpůrná technologická řešení, inovativní zařízení a produkty na podporu lidí žijících s tělesným a mentálním postižením, dlouhodobých podmínek a starších osob pro dohody o distribučních službách.

Celá nabídka v anglickém originálu je dostupná na stránkách EEN. V případě zájmu prosím kontaktujte EEN prostřednictvím e-mailu info.een@tc.cz

Výběr poptávek – únor 2021

Poptávka: Evropský spalační zdroj poptává spolupráci v IT službách

Výzkumná infrastruktura ESS (Evropský spalační zdroj) ze švédského Lundu zveřejnila poptávku po rámcové spolupráci v IT službách. Specifikace požadovaných služeb na léta 2021-2026 je níže (pro přesnost ponecháváme poptávku v angličtině): ESS Framework agreements for consulting services ICS software integration 2021-2026


Lot #1 Software design, development and test services:

Software development, design, test, maintenance and user support of control system components. Competence requirements include Java (SE/EE), C, C++, Python, Databases (PostgreSQL/MySQL or similar open database projects), GUI/Web, Software architecture and Test driven methodology. One example of a current ongoing project is the Cable Database which is a web-based application that will support the tracking, configuration and labelling of thousands of cables in all phases of the ESS project. The Cable Database is an integrated control system application.

Lot #2 Control system software development and training services:

Software development, test, maintenance and user support of control system open source software components. Competence requirements include experience from working with relevant control system open source software components such as EPICS, Control System Studio Phoebus, Open XAL. ESS is participating in the development of the open source community control system software frameworks. One example is ESS’ contribution to EPICS7/pvAccess, further extending the functionality which is a vital part of this next generation of EPICS.

Lot #3 Software project administration and technical documentation services:

The ESS working setup is quite complex, and increasingly so, with the involvement of many different stakeholders and partners. ESS foresees the need for additional resources to support with project administration and technical documentation services as ESS does not, nor plan to, have the capacity in-house, as the need is not a long term, permanent need. Therefore it is expected that ESS will from time to time require support from experienced resources working with complex multifaceted projects.

Pokud vás poptávka spolupráce zaujala a jste schopni splnit požadované podmínky, je nutné se zaregistrovat pro další informace do nákupního portálu ESS.

Výběrové řízení bude zahájeno 12.03.2021. 

Uzávěrka tendru bude 16.04.2021.

Pro více informací kontaktujte J. Janošce (TC AV ČR), janosec@tc.cz nebo L. Hörberga (ESS), lars.horberg@ess.eu 

Výběr poptávek – leden 2021

Nabídka: Německý výrobce linek na zpracování cívek hledá obchodní zástupce

Mezinárodní společnost vyrábí inovativní stroje a linky na řezání a srovnávání tenkých a jemných kovových pásů od roku 1945. Nyní tato společnost hledá nové obchodní partnery.

Produktové portfolio:
Řezací linky (řezání kovového pásu na několik úzkých pásů současně), linky pro vyrovnání ohybů, linky pro dlouhé řezy, linky pro zpracování cívek, linky pro vyrovnávání napětí, nivelační stroje, srovnávače, linky pro podávání pásu, navíječe, balicí linky, řízení procesů, řízení mlýnů a měřidel pro válcování za studena, bezpečnostní systémy a řízení, měření rovinnosti, pohonné technologie, dovybavení a modernizace použitých linek a linek třetích stran.

Řezané materiály: měď (slitiny mědi), mosaz, hliník, nerezová ocel, ocel, drátěné pletivo, olovo, zlato, stříbro, palladium, molybden, tantal, niob atd.

Stroje a linky jsou vybaveny vysokým stupněm automatizace, které splňují požadavky zákazníků na kvalitu.

Německá společnost nabízí dohody o obchodním zastoupení partnerům v různých zemích světa. Od spolupráce očekávají otevření nových trhů a zvýšení úrovně povědomí o produktech a službách mimo Německo.

Výhody a inovace:
– Vývoj, konstrukce a výroba strojů a linek v sídle společnosti v Německu. Proto mají všechny výrobky známku kvality „Made in Germany“.
– Společnost nabízí nejlepší kvalitu, dostupnost a nejvyšší možnou efektivitu nákladů.
– Design výrobku je vždy přizpůsoben požadavkům zákazníka. 
– Dlouhodobá záruka na funkci linek a spolehlivý poprodejní servis nabízený vlastním kvalifikovaným personálem.

Více informací naleznete anglicky na stránkách EEN. V případě zájmu či dotazů kontaktujte EEN na: info.een@tc.cz

Poptávka: Čínská společnost hledá vysoce tepelně účinnou technologii (80%) aplikovatelnou na plynové sporáky prodejné na evropském trhu

Čínská společnost specializující se na navrhování a výrobu domácích spotřebičů hledá novou technologii, jež by podniku pomohla lépe naplnit strategii rozvoje firmy.

Společnosti hledá vysoce účinnou tepelnou technologii aplikovatelnou na plynové sporáky z evropského trhu.

Čínská společnost dává přednost obchodní dohodě s metodou spolupráce technické pomoci.

Více informací naleznete anglicky na stránkách EEN. V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím e-mailu: info.een@tc.cz

Poptávka: [Eureka] Turecká biomedicínská společnost hledá partnera pro vývoj vícekanálového zařízení pro kvantitativní polymerázovou řetězovou reakci (Real-time PCR)

Turecká biomedicínská společnost hledá partnery, kteří by se mohli zapojit do projektu Eurostars k dalšímu vývoji vícekanálového zařízení pro kvantitativní polymerázovou řetězovou reakci (Real-time PCR). Diagnostikou infekčních onemocnění pomocí zařízení Real-time PCR se přesně určí typ patogenu a úroveň infekce. Hlavním cílem spolupráce je vyvinout univerzální a levné vícekanálové zařízení Real-time PCR. Partnerství předpokládá dohodu o spolupráci v oblasti výzkumu.

Více informací naleznete anglicky na stránkách EEN. V případě zájmů kontaktujte EEN prostřednictvím e-mailu: info.een@tc.cz

Pravidelné novinky e-mailem