Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek

Přinášíme Vám příklady inovativních nabídek a poptávek v původním znění zprostředkovávaných EEN českým podnikatelům.

Enterprise Europe Network (EEN) působí ve více jak 60 zemích světa a v ČR je zastoupena konsorciem šesti partnerů koordinovaném Technologickým centrem AV ČR.

Níže uvedený fragment nabídek a poptávek pochází z mezinárodní databáze sítě Enterprise Europe Network (EEN), na kterou je napojeno více než 600 partnerů sítě. Tito partneři zprostředkovávají nabídky a poptávky z různých oborů zejména malým a středním podnikům v rámci svého regionu. 

Máte ve firmě na starosti technologický rozvoj nebo obchodní aktivity a měli byste zájem o nové partnery v zahraničí?  Pak je databáze určena právě Vám. Mezinárodní databázi si můžete procházet sami a pokud najdete nabídku nebo poptávku, která Vás zajímá, a nebo máte zájem zadat vlastní nabídku resp. poptávku, kontaktujte EEN: Barbora Vacátková, info.een@tc.cz. Služby jsou bez poplatku. Vstup do databáze EEN (volný vstup, bez registrace):

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN

Výběr poptávek – září 2021

Nabídka: Bulharský pěstitel jujube hledá distributory

Bulharská společnost ročně vyprodukuje 2-3 tuny čerstvého jujube (nezaměňovat s jojobou, jedná se o tzv. Cicimek čínský) nebo polovinu tohoto množství sušeného jujube. Další množství lze zajistit u místních partnerů.

Společnost nabízí jujube jako různé produkty: Společnost nabízí čerstvé jujube, sušené jujube, jujube juice, vodku s jujube a jujube likér.

Čerstvá jujube je obvykle balena do 20 kg pytlů, ale na přání zákazníka může být balena také např. do malých krabiček jako datle.

Další možnosti balení jsou následující:

* Sušené jujube: (sáček se zipem pro opakované uzavření),
* šťáva z jujube – skleněná láhev o objemu 330 ml, balení po 6 lahvích,
* luxusní výrobek: Skleněná láhev o objemu 500 ml, přepravní balení po 6 lahvích v kartonu,
* Luxusní výrobek: Luxusní likér s jujube – skleněné lahve o objemu 700 ml a přepravní balení 4 lahví v kartonu.

Společnost je na trhu od roku 1996 a již úspěšně obchoduje na místním trhu a vyváží do Velké Británie a Francie. Společnost se nyní snaží rozšířit svou mezinárodní působnost a hledá distributory po celém světě.

Více informací naleznete na stránkách EEN.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz

Poptávka: Rakouská společnost hledá výrobce zavazadel pro obytné vozy

Rakouský výrobce obytných vozů přestavuje od roku 2017 transportéry na obytné vozy. Společnost sídlí v hornorakouském Welsu.

Výsledná taška má zvětšit úložný prostor obytných vozů. Taška je vybavena speciálními knoflíky, aby ji bylo možné z dodávky vyjmout. Smyslem je tašku sbalit doma a poté ji snadno připevnit uvnitř dodávky. Díky tomu je úložný prostor našich dodávek flexibilnější a univerzálnější.

Finální prototyp je již vyroben a jsou připraveny šicí vzory. Je třeba zpracovat lemování, zipy a duté nýty. Je třeba ušít 7 vrstev látky (cca 300-400 g/m²) a popruhy.

Rakouská společnost hledá šicí firmy a výrobce tašek na základě dohody o výrobě. Společnost má interní vývojové oddělení pro textilní výrobky, které by úzce spolupracovalo s výrobcem. Výrobce by měl být schopen vyrábět další podobné textilní výrobky, například stínítka na okna, balicí kostky atd. Společnost by chtěla s výrobcem spolupracovat v průběhu let a v budoucnu vyrábět různé výrobky. Materiál by poskytovala hornorakouská společnost.

Více informací naleznete na stránkách EEN.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz

Výběr poptávek – srpen 2021

Nabídka: Ukrajinská strojírenská společnost nabízí výrobu automatických rozváděčů pro různé technologické a průmyslové procesy na základě výrobní smlouvy

Ukrajinská elektrotechnická společnost s širokou nabídkou řešení pro projektování, instalaci, opravy a optimalizaci elektroinstalace pro soukromé domy i velké komerční podniky hledá spolupráci založenou na dohodě o výrobě.

Společnost nabízí individuální elektrické rozvaděče pro různé obory:
– rozvaděče
– kompenzační skříně
– budicí skříně
– skříně pro průmyslovou automatizaci

Více informací včetně technických specifikací a fotodokumentace naleznete na stránkach EEN.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz

Poptávka: Japonský výrobce vzdělávacích hraček pro všechny věkové kategorie z vysoce bezpečných materiálů hledá distributory a obchodní zástupce v EU

Japonská společnost provedla rozsáhlý výzkum vzdělávacích vlastností svých hraček a chce úzce spolupracovat s partnery z EU s cílem navázat oboustranně výhodná partnerství. Japonská společnost má také rozsáhlou domácí síť, kterou ráda využije i ve prospěch budoucího partnera z EU.

Tuto rodinnou japonskou společnost založenou v roce 2011 vede podnikatel, který má odborné znalosti v oblasti předškolního vzdělávání. Společnost vyrábí vzdělávací hračky, které jsou určeny pro skupiny všech věkových kategorií. Hračka se kompletně vyrábí v Japonsku za použití materiálů, jako je pryskyřice na bázi polystyrenu a elastomer. To znamená, že hračky jsou měkké a bezpečné pro hraní. Hračky se dodávají v jednotlivých kusech, které mají tvar kostky a čtyřstěnu.

Trojrozměrná struktura hraček umožňuje uživateli volně stavět bez rámů. Tyto dílky lze donekonečna spojovat nebo připojovat k sobě a vytvářet tak různé útvary. Uživatelé tak mohou popustit uzdu své fantazii a vymýšlet četné způsoby hraní. Dalšími možnými způsoby využití hraček je jednoduše házet jako kostkami, skládat je na sebe apod.

Jejich výrobky jsou plně vyrobeny v Japonsku a splňují označení CE a ve Spojených státech mají certifikaci CPSIA. Navíc na základě směrnice o bezpečnosti hraček 2009/48/ES již získaly „Prohlášení o shodě“. Od roku 2012 společnost opakovaně získává různá japonská ocenění za design a novinky.

Japonská společnost hledá v EU partnery, se kterými by uzavřela buď distribuční služby, nebo dohody o obchodním zastoupení. Doposud má společnost několik pozitivních zkušeností s interakcí se zahraničními společnostmi například prostřednictvím domácích obchodních výstav a japonských partnerů. Musí však ještě uzavřít distribuční dohody s konkrétními zahraničními obchodními partnery a vytvořit konzistentní vývozní kanály. Proto by společnost ráda navázala vzájemně výhodná partnerství s partnery v EU.

Více informací naleznete na stránkách EEN.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz

Výběr poptávek – červenec 2021

Poptávka: Britská společnost specializující se na zdravou výživu hledá zahraniční partnery

Britská společnost má ve svém portfoliu řadu doplňků stravy a poskytuje také poradenské služby v oblasti výživy na míru. Výrazně se zaměřuje na výživu pro zdraví, pohodu a výkon a nabízí inovativní přístup k poskytování služeb v oblasti firemní výživy. Hledají partnery, kteří chtějí vyvážet své výrobky do Spojeného království na základě dodavatelské smlouvy.

Společnost má širokou síť nutričních terapeutů a zaměřuje se na firemní společnosti, které chtějí zlepšit zdraví a pohodu svých zaměstnanců. Mají řadu kompatibilních partnerů, kteří nabízejí další služby v oblasti zdraví a pohody, a jsou tak schopni nabídnout společnostem kompletní řešení v oblasti zdraví a pohody.

Potenciální partner by měl zajistit, aby výrobky byly vyráběny podle norem ISO – GMP, byly schváleny EU a pocházely od nejrenomovanějších předních výrobců s certifikáty o zkouškách (Certificate of Analysis – COA).Měly by být vyráběny ve velmi vysoké kvalitě.

Společnost má zájem o partnerství na základě dodavatelské smlouvy. Požadovaným výsledkem této spolupráce je mít spolehlivého partnera, který bude britské společnosti dlouhodobě dodávat výrobky pro zdraví.

Více informací naleznete anglicky na stránkách EEN.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz