Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek

Přinášíme Vám příklady inovativních nabídek a poptávek v původním znění zprostředkovávaných EEN českým podnikatelům. Enterprise Europe Network (EEN) působí ve více jak 60 zemích světa a v ČR je zastoupena konsorciem šesti partnerů koordinovaném Technologickým centrem AV ČR.

Níže uvedený fragment nabídek a poptávek pochází z mezinárodní databáze sítě Enterprise Europe Network (EEN), na kterou je napojeno více než 600 partnerů sítě. Tito partneři zprostředkovávají nabídky a poptávky z různých oborů zejména malým a středním podnikům v rámci svého regionu. 

Máte ve firmě na starosti technologický rozvoj nebo obchodní aktivity a měli byste zájem o nové partnery v zahraničí?  Pak je databáze určena právě Vám. Mezinárodní databázi si můžete procházet sami a pokud najdete nabídku nebo poptávku, která Vás zajímá, a nebo máte zájem zadat vlastní nabídku resp. poptávku, kontaktujte EEN: Barbora Vacátková, info.een@tc.cz. Služby jsou bez poplatku. Vstup do databáze EEN (volný vstup, bez registrace):

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN

Výběr poptávek – červen 2021

Poptávka: Ruská společnost hledá výrobce sanitárních, hygienických a čisticích prostředků za účelem uzavření smlouvy o distribučních službách

Ruská společnost se sídlem ve Voroněži hledá výrobce chemikálií. Hlavním zaměřením společnosti je výroba smršťovacího víčka pro alkoholické nápoje a teplem smrštitelných fólií pro různé výrobky. Rovněž je největším prodejcem hygienických výrobků, čisticích prostředků pro domácnost a čisticích zařízení.
Síť prodejců v Rusku zahrnuje více než 100 společností.  V roce 2017 získala společnost v oblasti vývoje a výroby smršťovacích fólií a obalů certifikát  ISO 9001: 2015 a IQNet.
Společnost hledá výrobce chemikálií pro domácnost, hygienických výrobků a čisticích zařízení, aby mohli uzavřít dohodu o distribuci. Podle dohody bude ruská společnost prodávat zahraniční kvalitní výrobky zahraničních partnerů prostřednictvím své dealerské sítě ve všech ruských regionech. Podmínky spolupráce budou podrobněji projednány po prvním dialogu se zahraničními partnery.

Více informací naleznete na stránkách.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz

Nabídka: Černohorská společnost specializující se na 3D tisk hledá partnera pro spolupráci při výzkumu

Černohorská společnost, která je vybavena moderním strojním zařízením (průmyslová 3D tiskárna FDM, tiskárna BMD Mark a stroje na mytí a slinování, 2 CNC stroje a skener Artec 3D), se zabývá výrobou (komerčních nebo subvencovaných) funkčních prototypů, nových a náhradních dílů v malých výrobních sériích. Společnost hledá partnera pro spolupráci, aby mohla společně využívat inovativní technologie a vyvíjet nové produkty na základě potřeb trhu.

Více informací naleznete na stránkách EEN.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz

Výběr poptávek – květen 2021

Poptávka: Německá společnost hledá start-upy pro vývoj softwarového řešení plánování predikce potenciálu projektů komerčních budov

Německá společnost se zaměřuje na design komerčních budov v oblastech kutilských obchodů, obchodu se stavebními materiály a maloobchodu. Snaží se spolupracovat se start-upy na vývoji softwarového řešení pro predikci potenciálních nových stavebních projektů v těchto odvětvích. Toho by mělo být dosaženo kombinací údajů shromážděných německou společností s veřejnými údaji o plochách a budovách. Je nabízena technická spolupráce. Tato poptávka je součástí inovační výzvy.

Více informací naleznete na stránkách EEN.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz

Výběr poptávek – duben 2021

Nabídka: Řecký vynálezce vyvinul toaletu pro psy vhodnou pro vnitřní použití s automatickým provozem

Řecký vynálezce vyvinul toaletu pro psy vhodnou pro vnitřní použití s ​​automatickým provozem. Toaleta pro psa se skládá z hlavní nádrže, kovových žaluzií, rotačního mechanismu, systému pro přítok vody, postřikovacího mechanismu, zásobníku na chemický odpad, časovač a fotobuňky. Kromě toho existuje zvláštní místo, kde lze ponechat sušený tuhý odpad, který láká domácího mazlíčka k použití toalety. V opačném případě je třeba psa k používání vycvičit.

Jakmile pes vstoupí do toalety, systém se aktivuje díky fotobuňkám. Každá jednotlivá funkce je aktivována postupně a ve vhodných časových intervalech pomocí časovače. Po použití toalety začne fungovat rotační mechanismus žaluzií. Odpad je odváděn do nádoby na chemický odpad pomocí otočných žaluzií a postřikovacího mechanismu. Postřikovací mechanismus se také používá k čištění žaluzií a hlavní nádrže. Po dokončení celého provozního cyklu je systém / toaleta připraven k opětovnému použití.

Toaleta pro domácí mazlíčky má patent od Řecké organizace průmyslového vlastnictví. Řecký vynálezce má zájem o licenční smlouvu se zúčastněnými stranami.

Více informací naleznete na stránkách EEN.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz.