Příklady technologických, výzkumných a obchodních inovativních nabídek a poptávek

Přinášíme Vám příklady inovativních nabídek a poptávek v původním znění zprostředkovávaných EEN českým podnikatelům.

Enterprise Europe Network (EEN) působí ve více jak 60 zemích světa a v ČR je zastoupena konsorciem šesti partnerů koordinovaném Technologickým centrem AV ČR.

Níže uvedený fragment nabídek a poptávek pochází z mezinárodní databáze sítě Enterprise Europe Network (EEN), na kterou je napojeno více než 600 partnerů sítě. Tito partneři zprostředkovávají nabídky a poptávky z různých oborů zejména malým a středním podnikům v rámci svého regionu. 

Máte ve firmě na starosti technologický rozvoj nebo obchodní aktivity a měli byste zájem o nové partnery v zahraničí?  Pak je databáze určena právě Vám. Mezinárodní databázi si můžete procházet sami a pokud najdete nabídku nebo poptávku, která Vás zajímá, a nebo máte zájem zadat vlastní nabídku resp. poptávku, kontaktujte EEN: Barbora Vacátková, info.een@tc.cz. Služby jsou bez poplatku. Vstup do databáze EEN (volný vstup, bez registrace):

Vstup do vyhledávacího okna databáze EEN

Výběr poptávek – červen 2022

Poptávka: Dánská společnost hledá výrobce sportovního vybavení

Ilustrační fotografie

Dánská začínající společnost hledá výrobce sportovního vybavení pro prodej ve dvou samostatných internetových obchodech na základě dodavatelské smlouvy. 

Dánská společnost má dlouholeté zkušenosti s budováním internetových obchodů pro jiné společnosti a nyní se rozhodla spustit vlastní internetové obchody s výrobky sportovního vybavení. Jedná se o tyto produkty.

Společnost má zajištěno skladové zázemí a financování a nyní hledá výrobce. V některých případech by bylo možné spolupracovat i s dodavateli, ale kvůli zajištění nižších cen preferuje výrobce. Od výrobce očekává znalost výroby a logistiky.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz.

Poptávka: Řecký výrobce marmelád a šťáv hledá výrobce sklenic

Ilustrační fotografie

Řecká rodinná firma, která se specializuje na ruční výrobu džemů, šťáv a ovocných sladkostí v sirupu, hledá výrobce skleněných lahví a sklenic pro své výrobky.

Společnost založená v roce 2014 vyrábí džemy, šťávy a ovocné sladkosti v sirupu ze sezónních a celoročních produktů (borůvky, jahody, pomeranč, mrkev, kaštany, kdoule, jablka a vanilka atd.) a originálních směsí. Všechny výrobky jsou 100% ručně vyráběné, přírodní bez konzervačních látek. Jsou baleny do skleněných dóz a skleněných lahví různých velikostí. 

Společnost hledá výrobce skleněných nádob (objemy 300 a 400 g) a skleněných lahví (500 ml a 1 litr) vhodných pro džemy, šťávy a zavařeniny. Výrobce skleněných nádob musí mít pro své výrobky požadované certifikáty.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz.

Výběr poptávek – květen 2022

Poptávka: Polský výrobce přírodní kosmetiky a svíček hledá dodavatele surovin

Ilustrační fotografie

Nová polská značka ze severovýchodního Polska, výrobce vysoce kvalitní přírodní kosmetiky a svíček, hledá spolupráci v oblasti dodávek surovin pro výrobu svíček, jako je řepkový vosk, esenciální oleje a vonné kompozice, na základě dodavatelské smlouvy.

Polská rodinná firma s pětiletou zkušeností v oblasti ekologické a ručně vyráběné kosmetiky se specializuje především na výrobu přírodních deodorantů, svíček a hořčíkových koupelových solí. Společnost vyrábí kosmetiku a svíčky pouze na bázi přírodních složek, bez fixativů, konzervantů a parabenů. Výroba je založena na tradičních metodách, tj. používají se pouze přírodní suroviny. Kosmetika je vyráběna z rostlinných olejů, z nichž některé si výrobce vyrábí sám. Oleje, které nelze vyrobit, jsou nakupovány od certifikovaných výrobců nebo od přímých dovozců.

Společnost disponuje know-how, které jí umožňuje vyrábět výrobky vynikající kvality ve velkém množství (až 1 000 různých druhů výrobků měsíčně). Největší předností nabízených výrobků je řemeslné zpracování a zapojení lidí do výrobních procesů.

Výrobní proces je v souladu s mezinárodním standardem GMP (správná výrobní praxe v kosmetice) a společnost má za sebou testy stability, kompatibility a challenge test. Společnost nyní hledá spolehlivého dodavatele surovin:  řepkový vosk 800 kg, éterické oleje 1-5 kg, vonné kompozice 1-5 kg.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz.

Poptávka: Německá společnost hledá výrobce elektronického spotřebního zboží a domácích spotřebičů

Ilustrační fotografie

Severoněmecká obchodní společnost chce uzavřít dodavatelskou dohodu s novými partnery z Evropy a sousedních zemí. Poptává domácí spotřebiče a elektronické spotřební zboží, které by mohla nabídnout svým zákazníkům. Společnost dodává elektronický spotřební materiál významným hráčům evropského maloobchodního prostředí.

Podrobný popis:

Německá obchodní společnost je dovozcem nepotravinářského zboží a mezi její zákazníky patří velké evropské maloobchodní řetězce. Společnost se specializuje na elektronické spotřební zboží pro kuchyni, domácnost, osobní péči a zábavu.

V současné době se většina výrobků vyrábí v Asii. Z důvodu udržitelnosti a diverzifikace dodavatelských řetězců by společnost ráda rozšířila kontakty na evropské výrobce v rámci zavedeného portfolia výrobků, jak je popsáno výše. Zvláštní zájem je o výrobky se zaměřením na aspekty udržitelnosti. Dodavatelské řetězce by měly být rovněž jasně sledovatelné. Dodavatelé by měli být schopni zajistit větší množství dodávek – zkušební zakázky začínají na minimálním počtu 5 000 kusů, pravidelné zakázky by zahrnovaly 5-6místné objednávky.

Potenciální partneři:

Výrobci vysoce kvalitního a udržitelného elektronického spotřebního zboží, jako jsou domácí spotřebiče a spotřební elektronika. Mělo by se jednat o výrobce, kteří by chtěli rozšířit prodej umístěním svých výrobků do velkých maloobchodních řetězců.

V případě zájmu kontaktujte EEN prostřednictvím info.een@tc.cz.