Zdroj: CzechTrade

Prodeje vozů korejských automobilek v Evropě meziročně vzrostly

Firma Hyundai Motor a její přidružená společnost Kia uvedly, že prodej jejich vozů v Evropě v červenci vzrostl o 5,2 % oproti předchozímu roku, k čemuž přispěly silné prodeje jejich SUV a elektrických modelů.

Hyundai a Kia prodaly v červenci v Evropě celkem 96 672 vozů, což je nárůst z 91 922 kusů v loňském roce. Podle Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA) se jednalo o 9,5 % červencového evropského trhu s osobními vozidly.

Ilustrační fotografie

Korejské automobilky následovaly za Volkswagen Group s podílem 27,4 % a Stellantis s 15,7 %. Jejich červencový podíl na trhu ale klesl z 10,5 % ve stejném měsíci loňského roku.

Mezi nejprodávanější modely patří SUV Sportage od Kia, SUV Tucson od Hyundai, SUV Kia Niro EV a EV6 a plně elektrické IONIQ 5 a IONIQ 6 Hyundai.

V červenci vzrostly nové registrace elektromobilů na baterie (BEV) v Evropské unii meziročně o 61 % na 115 971 kusů. Podíl BEV vzrostl na 13,6 % z 9,8 %. Prodeje vozů Hyundai a Kia BEV v červenci meziročně vyskočily o 33 % na 13 131 kusů.

Od ledna do července prodaly meziročně tyto dvě jihokorejské automobilky v Evropě 672 015 vozů, což je o 3,6 % více. Jejich podíl ale také klesl na 8,8 % z 10 %.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl

Doporučujeme