Program INO:EX pomohl společnosti DEVINN s expanzí na zahraniční trhy

Moderní prezentace formou veletržního stánku a navázání nových obchodních kontaktů na mezinárodní technologické konferenci byly předmětem spolupráce SIC a firmy DEVINN. Účast na odborné akci byla dalším z důležitých kroků na západní trh s vodíkovými aplikacemi. 

Firma DEVINN jsou především nadšení vývojáři z České republiky. Od roku 2014 působí v oblastech automotive a alternativní energetiky. Jejich doménou jsou vodíkové technologie. Jedním z projektů je vývoj a stavba mobilního zdroje energie na bázi palivového článku H2BASE.

Zdroj: Středočeské inovační centrum

Uplatnění najde zejména v místech s omezenou možností dodávky elektřiny. Například po živelných katastrofách, při pořádání akcí na zelené louce, ale také jako doplnění infrastruktury pro elektromobilitu nebo záložní zdroj pro datová centra. 

„Díky podpoře SIC jsme mohli představit prototyp H2BASE mezinárodní veřejnosti. Naše expozice měla velký úspěch. Jako jedni z mála vystavovatelů jsme na místě představili funkční prototyp zařízení a návštěvníci měli možnost si jej detailně prohlédnout a klást dotazy ohledně možného využití a prodeje,“ popisuje Jana Jiránková, projektová manažerka firmy DEVINN a dodává: “Podařilo se nám navázat řadu kontaktů z EU i zámoří. V současné době probíhají další jednání především s evropskými společnostmi o další spolupráci, ať již v podobě obchodní spolupráce nebo koupi či distribuce jednotlivých kusů H2BASE.“ 

Rychlá podpora, snadná administrace 

Program INO:EX je určen malým a středním firmám, které mají ambice proniknout na domácí nebo zahraniční trh s cílem navýšení svého zisku. SIC podporuje marketingové aktivity pro uvedení nového nebo inovovaného produktu. Mezi nimi například ověření poptávky na trhu, marketingové kampaně, rebranding nebo pořízení propagačních fotografií či videí. 

„Výhodou našeho programu INO:EX je minimální byrokratická zátěž pro firmu, rychlá administrace a především osobní přístup – klient ví, že nám může kdykoliv zavolat a probrat vše potřebné. Myslím, že i tato skutečnost přispěla společnosti DEVINN k úspěšné realizaci projektu a představení vysoce inovativního produktu potenciálním zahraničním klientům,“ popisuje výhody programu Barbara Svojanovská, Key Account Manager ze SIC. 

• Témata: Dotace a financování
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl | Energetika

Doporučujeme