Program na rozvoj podnikání pomohl už desítkám kreativců, nyní se zaměří na asociace

Na tři desítky začínajících podnikatelů již absolvovalo nový program OVACE, který se zaměřuje na zájemce o podnikání v kulturních a kreativních odvětvích.

Program do Česka přineslo Inovační centrum INION z Karlových Varů. Od října se do něj již zapojila řada studentů uměleckých oborů, začínajících fotografů, designérů nebo třeba tvůrců módních značek. V dubnu budou mít jedinečnou příležitost zúčastnit se také členové kulturních a kreativních asociací.

Rozvojový program pro kulturní a kreativní odvětví (Program OVACE) organizuje Inovační centrum INION ve spolupráci s norským partnerem Entreprenerdy

„Program jsme přinesli do České republiky z Norska, kde jím úspěšně prošli již stovky začínajících podnikatelů. Účastníci se během 12 setkání dozvědí základní podnikatelské pojmy, v rámci skupinového mentoringu se společně zaměří na motivaci, financování a pracují na svém byznys plánu. Program je určen všem, kdo chtějí rozjet vlastní podnikání, postavit novou službu či produkt nebo třeba nastartovat nový kulturní projekt,” upřesňuje Radka Murasová z karlovarského Inovačního centra INION.

„Na podzim se programu zúčastnili například studenti plzeňské Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara nebo studenti Fakulty umění Ostravské univerzity. Viděli jsme, jaké skvělé nápady mají, ale také to, že s počátky podnikání potřebují pomoci. A nejde jenom o začátečníky. Program vidíme jako velmi přínosný i pro zkušenější organizace, jakými jsou sdružení a asociace organizací, které se pohybují právě v oblasti kreativity a kultury. I pro ně je velmi důležité mít finančně udržitelné fungování a nabízet členům zajímavé produkty a služby. V dubnu tak bude připraven jeden běh na míru přímo pro asociace,” doplňuje Radka Murasová.

Malé a střední podniky mohou žádat o dotaci na kreativní služby v rámci výzvy Design Credits

Program trvá 6 týdnů a kromě společných lekcí se zkušeným mentorem mají účastníci také možnost individuálního mentoringu. Pro práci na podnikatelském plánu mají účastníci k dispozici digitální nástroj EMS (Entrepreneurship Management System), který je krok po kroku provádí jeho přípravou. Díky podpoře v rámci grantu z Norských fondů a EHP je účast pro účastníky zdarma. Více informací najdete na webu www.ovace.cz

Rozvojový program pro kulturní a kreativní odvětví (Program OVACE) organizuje Inovační centrum INION ve spolupráci s norským partnerem Entreprenerdy. Tento projekt je financován grantem z EHP a Norských fondů, program Kultura.

Redakčně upravená tisková zpráva

• Témata: Dotace a financování
• Oblasti podnikání: Kreativní průmysly

Doporučujeme