Program Středočeského inovačního centra INO:EX se stal národním vítězem Evropské ceny za podporu podnikání 2023

Program Středočeského inovačního centra (SIC) pro středočeské firmy INOvuj produkt: Expanduj na trh uspěl v 17. ročníku soutěže European Enterprise Promotion Awards.

Evropská komise v ní oceňuje nejúspěšnější projekty veřejné správy zaměřené na podporu podnikání a podnikavosti v celé Evropě. „Motivuje nás, že INO:EX úspěšně pomáhá malým a středním firmám SČK vyvíjet a inovovat jejich produkty a služby a zavádět je na trhy,“ říká manažerka programu Barbara Svojanovská. Příjem žádostí do 2. kola programu bude otevřen 15. 9. 2023.

Ilustrační fotografie

Program INO:EX podporuje malé a střední firmy se sídlem nebo provozovnou v SČK, které mají vlastní výrobek nebo službu. Kombinuje rychlou a efektivní finanční podporu s intenzivní zpětnou vazbou při přípravě a realizaci projektu.

V části INO může žadatel získat až 650 000 Kč na inovaci svého stávajícího produktu nebo na vývoj zcela nového produktu s návazným ověřením poptávky. V části EX může získat až 300 000 Kč pro marketingové aktivity, které slouží k uvedení nového či inovovaného produktu na trh, případně ke vstupu firmy na trh nový.

INO:EX je financován z rozpočtu Středočeského kraje a v roce 2023 v něm SIC podpořil celkem 44 projektů částkou 12,7 mil. Kč . V rámci soutěže European Enterprise Promotion Awards (EEPA), jejímž národní koordinátorem je v ČR Ministerstvo průmyslu a obchodu, uspěl v kategorii Zlepšení podnikatelského prostředí a podpora internacionalizace podnikání. Ta uznává nejúspěšnější inovativní politiky a iniciativy, které činí z Evropy nejatraktivnější místo pro rozjezd a růst podnikání nebo zjednodušení legislativních a administrativních postupů zejména pro malé a středně velké firmy.

Ocenění prestižní soutěže Evropské komise si v SIC moc vážíme a stejně tak i pozvání na SME Assembly v Bilbau, kde v listopadu 2023 proběhne vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií na evropské úrovni.

Redakčně upravená tisková zpráva Středočeského kraje

Doporučujeme